„Krátce po finále byly pocity skvělé. Určitě jsem šťastná,“ řekla Hana Matelová.

Třetí hráčka Hodonína zadělala na titul hned v úvodu druhého finále, když velmi nečekaně porazila zkušenou jedničku Břeclavi Renátu Štrbíkovou 3:1 na sety. Překvapivou výhrou zlomila domácím hráčkám vaz. Pohledný zápas skončil zaslouženým vítězstvím mladé Hodoňačky. „Myslím, že to byl pro diváky atraktivní zápas. Navíc byl nesmírně důležitý. Jsem hrozně ráda, že jsem ho zvládla,“ uvedla Matelová.

Přemožitelka Štrbíkové si zápas ještě v klidu vychutná. „Zatím jsem ho na záznamu neviděla. Ale určitě se na něj podívám,“ sdělila Matelová.

Zatímco proti Břeclavi bojovala za svůj tým, na potítku a u maturitního pultíku byla sama. S otázkami se však vyrovnala stejně dobře, jako se soupeřkami za zeleným stolem. „Více nervóznější jsem byla během finále. U maturity to zase tak hrozné nebylo,“ pravila s úsměvem Matelová.

Sympatická slečna tak zároveň oslavila titul i maturitu. Dalo se to zvládnout? „Bylo to v pohodě. Ve čtvrtek jsme měli zároveň i maturitní večírek, takže jsem to oslavila naráz,“ vysvětlila Matelová.

Ta potvrdila, že i v příští sezoně bude hájit barvy mateřského oddílu. „Zůstávám v Hodoníně. Určitě se budeme snažit získat další titul,“ dodala Matelová.

Hana Matelová

datum narození: 8. 6. 1990

výška: 1,60 m

váha: 53 kg

raketa: Andro

potahy: Stiga Innova

hrací ruka: pravá

sportovní úspěchy: vícemistryně ČR ml. žactva a bronz v mixu (2003, Zlín), bronzová na MČR kadetů (2004, čtyřhra, Hustopeče), 2× mistryně ČR kadetů (2005, dvouhra, čtyřhra), bronzová v mixu v Havlíčkově Brodě (2005), 2× bronz na MČR v Hustopečích (2006)