Dále Elenka Kobzínková získala druhé místo a titul vicemistryně České republiky v sólo děti. „Spolu se Simonkou Krškovou si v duu děti vybojovaly nádherné první místo a titul mistryně České republiky," upozornila Mašindová.

V Jaroměři se dařilo i ždánickým mažoretkám. „Na soutěž dospělých přijely i Mamkynej. Všechny sólistky předvedly perfektní výkony, umístění v polovině výsledkové listiny mezi děvčaty z celé České republiky nasvědčuje tomu, že cvičení s hůlkou a pompony věnují spoustu volného času," uvedla vedoucí ždánických mažoretek Vlasta Strmisková.

Ždánické mažoretky na mistrovství České republiky v Jaroměři.

Tu druhý soutěžní den probudily sirény a hlášení o přívalové vlně a opatření v záplavových oblastech v Jaroměři. „Nás čekaly ještě pódiové sestavy s pompony. Odpolední program se protahoval a my jsme měly strach, že nestihneme vlak domů. Po vystoupení jsme nemohly čekat na vyhlášení. Ředitelka soutěže dala v tašce diplomy, poháry a medaile a utíkaly jsme na vlak. Ani jsme nestačily bouřlivě oslavit naše umístění Sluníčka druhé vicemistryně a Mirabell vicemistryně," dodala vedoucí.