Na startu této sezony působí čtyřiadvacetiletý závodník týmu PruestelGP daleko pozitivněji. Má konkurenceschopnou motorku. V minulém roce nasbíral pouze 26 bodů a v celkovém pořadí zaujal až 22. místo.

Stroj Mahindra tak rád vyměnil za KTM. „Oproti minulé sezoně je to jak nebe a dudy. Jízdu na motorce si užívám. Loni jsem řešil na rovince, co udělat pro to, abych jel rychleji. Letos je vše jinak. Honda je pořád asi trochu napřed, ale myslím si, že v polovině sezony, možná i dřív, projde KTM vývojem a bude lepší,“ říká.

V Kataru zajel Kornfeil v závodě čtvrtý nejrychlejší čas na kolo. „Důležité je, že dokáže jet celý závod o pódiová umístění. Jestli potom skončí třetí, nebo devátý, rozhodne souhra různých okolností,“ tvrdí motoristický expert Václav Svoboda.

Pohodu v novém týmu dokazuje i sázka. Kornfeil se vsadil se šéfmechanikem, že se umístí v desítce. Zvládl to a člen týmu šel v Kataru z okruhu na hotel pěšky. Dohromady musí ujít třicet kilometrů. „Šel od osmi večer do půl jedenácté, pak si vzal taxík. Brzo ráno jsme odlétali. Za dvě a půl hodiny měl jedenáct kilometrů. Šel pomalu. Zbývá mu devatenáct kilometrů. To mu nedaruju a vyberu si to v Argentině,“ směje se Kornfeil.

Volejbal Brno - Karlovarsko 3:1
Nebojsa Římal to na servisu osolil a Brno má ve čtvrtfinále první výhru

Dobře naladěný je i Abraham. V úvodním dílu šampionátu skončil patnáctý. „Motorka je výborná, ale dva roky stará, bohužel nejstarší v poli. Je skvělá, ale prostě rozdíl tam cítím. Se závodem v Kataru jsem spokojený, jeden bod je na úvod šampionátu skvělý. Musíme makat, abychom sbírali další, ale je to extrémně složité,“ prohlašuje osmadvacetiletý jezdec.

I Svoboda zmiňuje našlapané startovní pole. „Pro Karla je reálné se pohybovat mezi desátým a patnáctým místem, což se mu nyní podařilo. Při konkurenci, která je letos mimořádná, to bude nesmírně náročné,“ hlásí televizní komentátor.

Od úvodního dílu mistrovství světa mají jezdci tři týdny pauzu, až 8. dubna pojedou v Argentině. „Volný čas trávím tréninkem i odpočinkem. Třeba dopoledne trénuju a odpoledne mám volno,“ popisuje Abraham.

Kornfeil má natrénováno, a tak ho nemusí tolik mrzet, že nyní bojuje s virózou. „Něco se o mě pokoušelo, takže mám raději pohov a jen žeru. (smích) Snad se mi udělá dobře a ještě vyjedu s rodinou na hory do Tater, jinak budu makat,“ dodává.

Jihomoravané minulý rok v Argentině
KAREL ABRAHAM (MotoGP)
Minulý rok v Argentině (nyní se pojede 8. dubna): 10. místo, 6 bodů a skončil druhý v kvalifikaci

JAKUB KORNFEIL (Moto3)
Minulý rok v Argentině: 18. místo, 0 bodů