S jakými ambicemi jste na závody odjížděl?
Do Bratislavy jsem si jel alespoň pro medaili. Kvůli nemoci jsem si moc nevěřil.

Jedna klapla, v běhu na osm set metrů jste urval stříbro. Ale co ta druhá, na poloviční trati? Na tu jste si podle českých tabulek věřil víc, ne?
To ano, ale nevím, jestli by to bylo zlato. Na medaili to určitě bylo, ale po předchozích osmi stech metrech jsem byl docela ztuhlý. Větší problém byl ale v tom, že mě chybou pořadatelů zařadili do nejhoršího běhu a já neměl kontakt s nejlepšími. Medaili jsem prohrál jen o pár setin sekundy.

A jaké máte letos ambice, co se týká časů? Vím, že starší bratr drží okresní rekord v běhu na osm set metrů těsně pod hranicí dvou minut. Je tohle váš letošní cíl?
To každopádně, ale asi už tuhle halovou sezonu osm set metrů běhat nepůjdu. Ale s časem jsem spokojený, na první start je to nad očekávání. Lepší čas jsem snad ani nemohl čekat. Zimní počasí nám nedává moc prostoru se na halu speciálně připravit.

Jaké časy byste chtěl běžet v letní sezoně?
Určitě bych chtěl běžet pod hranici dvou minut. Mám plán přibližně okolo jedna pětapadesát, na poloviční trati pak pod jednapadesát vteřin. Klidně i pod padesát, ale to se musí příprava suprově povést bez zdravotních problémů.

Jsou před vámi v letošní halové sezoně ještě nějaké výzvy ?
Záleží na domluvě s trenérem Slezákem. Chtěl bych ještě absolvovat mistrovství republiky v hale dorostu, kde bych se chtěl pokusit o cenný kov v běhu na čtyři sta metrů. Ale záleží jestli mě nezastihne chřipková epidemie. Člověk musí být na tuto trať naprosto fit. Mám v tabulkách o šest setin druhý nejlepší čas, tak bych to chtěl zkusit.