V brance Veselí se objevila už v minulém zápase v Ostravě, parádní zákroky si ale schovala až na domácí duel s Pískem. Gólmanka Lekešová v pátečním střetnutí za propustnou obranou dlouho kralovala. Hlavně díky ní panenky inkasovaly v úvodní části pouze jedenáct branek.

Po přestávce sice sympatická brunetka tak dominantní nebyla, přesto za svůj výkon sklidila od spoluhráček i fanoušků zaslouženou pochvalu. „Chytalo se mi celkem dobře," přiznala po vyhraném zápase Simona Lekešová, která nastoupila v brance Veselí od první minuty letos poprvé. „Dozvěděla jsme se to až těsně před zápasem, ale problém v tom nebyl, protože na utkání jsme pokaždé připraveny všechny tři," řekla rodačka z Bánova.

Mladá gólmanka se na utkání pátého interligového kola společně s týmem pečlivě připravovala. Panenky chtěly před vlastním publikem napravit dojem po nepovedeném utkání v Ostravě, kde s Porubou prohrály rozdílem třinácti branek. „Celý týden jsme se na utkání pečlivě připravovaly. Dívaly jsme se na video a na palubovce ladily herní věci. Myslím, že nás soupeř ničím nepřekvapil," pronesla Lekešová.

Zatímco věrní příznivci čekali podobně jednoznačný duel jako před dvěma týdny s Plzní, Písek soupeře z jihu Moravy pořádně potrápil. „Věděly jsme, že to bude těžký zápas. Máme totiž mladý tým a žádný duel pro nás není jednoduchý," říká veselská brankářka.

Jihočešky se sice brzy ujaly vedení, ale rychle o náskok přišly a ve zbytku střetnutí pouze dotahovaly náskok protivníka. „V prvním poločase jsme měly navrch. I když nás Písek ve druhé půli zlobil, měly jsme lepší obranu, na které jsme oproti minulému zápasu v Ostravě zapracovaly," uvedla Lekešová.

Tu trápila především hostující střelkyně Sára Kovářová. Mládežnická reprezentantka a spoluhráčka Jany Šustkové z dorostenecké kategorie se blýskla devíti brankami. „Věděly jsme, kam to dává a střílí, ale několikrát to změnila, takže bylo složité to pokrýt," řekla Lekešová.

Podle ní však měly hráčky Poruby minulý týden ještě razantnější střely. Souboj Veselí s Pískem se kvůli reprezentační přestávce v městské sportovní hale odehrál již v pátek. Netradiční termín žádnému z týmů nevadil. Problém s ním neměla ani mladá domácí brankářka. „Zápas byl v době tréninku, takže žádná komplikace," usmívala se Lekešová.

Panenky se díky druhé letošní výhře posunuly v tabulce WHIL na sedmé místo. „Zatím jsme spokojené. Máme mladý tým a úzký kádr, takže měřit se s těmi nejlepšími asi nemůžeme. Na druhé straně pokud budeme porážet družstva z dolní poloviny tabulky, šanci na play-off máme," míní šikovná gólmanka.

Jihomoravanky mají nyní volno. Po reprezentační přestávce se představí v Mostě. „Čeká nás daleká cesta i nesmírně těžký soupeř. Víme, že tam není jednoduché bodovat, ale pokusíme se o nemožné," dodala Lekešová.