„Komplikace nebyly žádné," usmíval se během hlavního závodu Bělohoubek. V Mikulčicích se ve dvanácti mládežnických kategoriích představilo 317 chlapců a děvčat. K nim organizátoři přičetli čtyřiatřicet juniorů a dorostenců. Na start hlavního závodu se pak postavilo 230 běžců a běžkyň. „Nám to bohatě stačí. Pan Juránek mně sice jednou řekl, že klidně můžeme mít nad tři sta běžců, ale to už je na nás moc," pravil Bělohoubek.

Čtyřicátého ročníku mikulčického závodu se zúčastnilo rekordních 581 startujících. Ti nejlepší si domů odvezli medaile a věcné ceny, ostatní dobrý pocit z povedeného dne a hlavně nezapomenutelné zážitky. „Nic speciálního jsme na jubilejní ročník nepřipravovali. Mluvili jsme sice o tom, ale jelikož třicátý ročník, co se týká návštěvy, příliš nevyšel, tak jsme od toho upustili," řekl Bělohoubek.

Ten byl společně s dalšími kolegy na závodníky velmi dobře připraven. „Připravili jsme dvě stě padesát porcí guláše," hlásil Bělohoubek.

Toho kromě rekordní účasti potěšilo i příjemné jarní počasí. Před Obecním úřadem v Mikulčicích tak bylo v sobotu dopoledne pořádně živo. Diváci fandili především domácím borcům, kteří především v dětských kategoriích bojovali o nejvyšší příčky. „Chtěli jsme děti motivovat k účasti na závodě, a proto jsme na základní škole vyhlásili soutěž o nejlepší třídu v účasti na Velké Moravě," řekl dlouholetý atletický funkcionář.

Běh Velká Morava se tentokrát obešel bez účasti afrických vytrvalců. „Jejich manažeři se nám ozvali. Dostali od nás informace, ale asi se jim to zdálo málo. My jsme nechtěli prémii pro vítěze zvyšovat. Stejně tolik peněz nemáme," uvedl Bělohoubek, který stále marně hledá generálního sponzora.

Naopak se Mikulčicím podařilo sehnat peníze na novou tartanovou dráhu, která by měla do konce září vyměnit nevyhovující škvárový ovál. Dvousetmetrová dráha vyjde na 5,2 milionu korun. Čtyři a půl milionu obdrží atletický klub dotaci z kraje, zbytek částky doplatí obec. „Ovál bude mít čtyři dráhy, na rovince bude dokonce šest drah. Budeme mít i nové sektory tyčku, výšku a dálku," pochlubil se Bělohoubek.

Toho těší zvýšený zájem mikulčických školáků o sport. „Atletika se u nás rozjela. Máme mladé trenéry, kteří se starají o dvaatřicet dětí. Na závody jezdíme autobusem," dodal Bělohoubek.