Zarytý sportovec, který bez pohybu nemůže žít. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat známý kondiční trenér Miloslav Mikulec. V posledních letech se jeho velkou vášní stal spinning.

„Spinningu se věnuji čtyři roky a mohu říct, že za tu dobu udělal obrovský kvalitativní skok ve všech oblastech. Není to jen šlapání na místě v uzavřené místnosti, je to životní filozofie,“ vysvětluje Mikulec. Než se dostal ke spinningu, dělal několik dalších sportů. Zkušenosti má s gymnastikou, ledním hokejem, cyklistikou nebo třeba veslováním.

Jako instruktor spinningu pomáhá s přípravami na novou sezonu například hokejistům, florbalistům, házenkářům, triatlonistům a dalším sportovcům.

Pomáhá i hráčům z NHL


„Spinning je velmi důležitý ve vrcholovém i výkonnostním sportu. Při správném vedení a technickém vybavení je přesně měřitelný a nastavitelný tak, aby v každém okamžiku sportovec věděl, co trénuje. To umožňuje individuální přístup ke každému z klientů,“ objasňuje Mikulec. Sám v sedle odtrénuje až čtyři hodiny denně. Pokud má čas a chuť, jezdí i sám a připravuje si nové lekce, které potom prezentuje svým svěřencům.

Schopnostem vášnivého spinnera důvěřuje také známý slovenský hokejista Richard Stehlík, jenž v posledních dvou letech hrál za pražskou Spartu. „Richard je velmi cílevědomý mladý sportovec, který se nyní vrací do týmu Nashville Predators, hrající zámořskou NHL. Pracujeme společně tři roky,“ objasňuje Miroslav Mikulec.

Pochlubit se může také spoluprácí s proslulými kouči, jako jsou František Výborný, Marián Jelínek, Julius Šupler nebo Dušan Gregor. „Našim spinningovým centrem prošla spousta sportovců, jejichž kouči sledují nové trendy příprav, ať už u jednotlivců, nebo celých týmů,“ říká zkušený trenér.
Kromě mnoha propocených hodin, které stráví v sedle při spinningu, věnuje se Mikulec také veslařským závodům, u nichž dělá rozhodčího.

„Ano, této činnosti se věnuji od jara do podzimu. Jinak společně s kolegy jezdíme na spinningové akce po celé republice,“ uzavřel neúnavný sportovec.