Domácí lodivod Peter Sabadka tak prožil povedenou premiéru na lavičce Brittermu. „Tak by to mělo být vždy,“ usmíval se po utkání spokojený Sabadka. Ten nahradil po mistrovské sezoně trenérského doyena Jiří Zerzáně. Olomouc vedl na Slovácku Libor Malínek, který zaujal místo po odvolaném Lubomírovi Krejčířovi. Premiérový souboj nových trenérů nakonec vyzněl lépe pro slovenského kouče.

Ten se musel obejít bez zkušené křídelnice Gabriely Zvoničové. „Má problémy s kolenem. Doktor jí doporučil artroskopii. Věříme, že to nebude vážné. Zvoničová je totiž jedna z klíčových hráček středu obrany. Súkenníková ji ale dokázala plnohodnotně nahradit,“ pravil Sabadka.

Domácím se vstup do úvodního zápasu povedl náramně. Už v deváté minutě vedly panenky 4:1. O pět minut později zvyšovala hrdinka posledního finálového utkání Helena Štěrbová na 8:3 a Malínek musel vybrat svůj první interligový oddechový čas.

Domácí si hlídaly náskok bez větších problémů až do poločasu. Do kabin se šlo za stavu 12:8 pro Veselí. „Domácí si výhru zasloužili. Hlavně v prvním poločase jsem viděl obrovský rozdíl v nasazení. Zápas rozhodla první půle, ve kterém jsme udělali moře technických chyb, které skončily gólem v naší síti,“ řekl hostující kouč Malínek.

S jeho slovy souhlasil i domácí lodivod. „Měli jsme lepší vstup do zápasu. Škoda těch neproměněných šancí, rozdíl mohl být mnohem větší,“ sdělil Sabadka.

Po změně stran Olomouc zabrala. Úvodních šest minut druhého poločasu vyhrála Zora 4:0. Ve 36. minutě dokonce pivotka Spíchalová srovnala na 12:12. Oddechový čas si vzal i Sabadka. Ten své svěřenkyně ukázkově probral a během následujících tří minut opět získaly Veselanky tříbrankový náskok. „Zastavilo nás vyloučení, během kterého jsme třikrát inkasovali. Veselí si tak mohlo vytvořit rozhodující náskok,“ zalitoval Malínek.

A skóre narůstalo ve prospěch Veselí i nadále. Čtvrt hodiny před koncem už prohrávaly olomoucké házenkářky rozdílem pěti branek. Domácí hráčky si závěr pohlídaly, a mohly slavit své první interligové vítězství v této sezoně.

Naopak Hanačky už mohou Veselí pomalu začít proklínat. Z posledních pěti zápasů z Veselím čtyřikrát prohrály. „Děvčata musím pochválit za nasazení. Byli jsme dobře připravení na soupeřův organizovaný systém. Věděli jsme, že má Olomouc lepší pravou stranu. Tu jsme se snažili vykrýt. Polášková se vůbec neprosadila,“ upozornil Sabadka.

Smolný zápas odehrála i hostující brankářka Raníková. Ta nastoupila do utkání se zraněním kolene. „Stoprocentně doléčená nebyla, ale i přes bolest chtěla chytat. Nikdo ji do branky netlačil. Ale zranění ji určitě limitovalo,“ přiznal Malínek.

V novém slušivém červeném dresu odehrála výborný zápas spojka Helena Štěrbová, která reprezentační brankářku překonala desetkrát. „Chtěl bych vyzdvihnout Černou a střelecky velmi potentní Šterbovou, která byla vynikající,“ poznamenal Sabadka.

Jeho portějšek z porážky tragédii nedělal. "Jejich styl nám moc nesedí. Je to taková válená. Moc nestřílí z dálky a chtějí to všechno cpát středem. Na to jsme se sice připravovali, ale stejně nám tam procházely. I když čtyřiadvacet inkasovaných branek není moc. S obranou jsem byl rozhodně spokojenější, než s útokem,“ přiznal Malínek. „Ale myslím si, že Veselí rozhodně je k poražení. Ovšem na domácí palubovce jsou nesmírně silní a vyhrávat se tady bude jen horko těžko,“ dodal Malínek.

HC Britterm Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 24:21 (12:8)

Nejvíce branek: Štěrbová 10, Súkenníková 5 – Hejtmánková 9

Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Diváci: 300

Veselí nad Moravou:Černá, D. Zvoničová, Sabaková – Kratochvílová, Gáborová 2, Štěrbová 10, Jandásková, Lukášová, Viniatynská 1, Chmelařová 1, Fleková 3, Kočí 2, Súkenníková 5.

Olomouc: Raníková, Kozáková – Hejtmánková 9, Růžičková 1, Kovačíková, Uličná, Mýlková 1, Stuchlová 1, Hrbková 3, Dostálová 1, Selucká 2, Spíchalová, Polášková 2, Tomečková 1.