„Je lepší, když takto těžkého soupeře dostaneme hned na začátku sezony. Stejně bychom do Michalovcí museli někdy jet, takže to pro nás není žádný velký problém,“ zůstává v klidu manažer HK Hodonín Radek Bičan.

Ani hráčky slováckého celku nebyly nijak zvlášť zaskočené. „S děvčaty jsme se mezi sebou bavily, že první zápas určitě odehrajeme proti Michalovcím, takže náš sen se nám také splnil,“ směje se hodonínská křídelnice Laura Kováčiková.

Dvaadvacetiletá házenkářka se ale stejně jako další hráčky na střet s vítězem WHIL i slovenským mistrem těší. „Nejen na samotný zápas, ale i dlouhou cestu plnou srandy,“ culí se Kováčiková. Výprasku ani tvrdé lekce se nebojí. „Máme výborný kolektiv, takže ani případná porážka v Michalovcích nás nerozhodí,“ tvrdí opora Hodonína.

Ve druhém kole má tým vedený trenérem René Gärtnerem volno. V polovině září se Jihomoravanky představí v Olomouci a v prvním domácím zápase vyzvou favorizovanou pražskou Slavii. „Na začátku máme samé těžké soupeře, ale ničeho se nebojíme. Do interligy jsme nešly s tým, že potkáme lehkého protivníka,“ říká Kováčiková. „Všechny si moc dobře uvědomujeme, že žádný zápas pro nás nebude jednoduchý. Proto musíme do každého utkání přistoupit zodpovědně a pokaždé odvést na hřišti maximum. Jenom tak všechny překvapíme a získáme důležité body,“ pokračuje sympatická házenkářka.

Podle Kovačíkové bude důležitá letní příprava, kterou v Hodoníně berou velmi vážně. „Máme ji rozvrhnutou velmi dobře. Čekají nás soustředění, turnaje či zápasy s kvalitními týmy. Věřím, že na novou sezonu budeme dobře připravené,“ říká rodačka z Piešťan.

Zatímco Hodonín čeká na úvod cesta na východ Slovenska, házenkářky Veselí nad Moravou začnou interligovou sezonu 2017/2018 domácím duelem s Trenčínem. „Jsme rády, že jsme na začátek dostaly hratelného soupeře. V zápase budeme asi favoritem, domácí prostředí nám velí zvítězit,“ ví veselská pivotka Nikola Vinklárková, která se v úvodu ročníku na rozdíl od hodonínských hráček chtěla vyhnout Mostu i Michalovcím. „S nimi bychom to neměly vůbec lehké. Pro tým je lepší, když začíná s hratelným soupeřem, kterého může porazit a pro další kola se dostat do psychické pohody,“ myslí si Vinklárková.

Čtyřiadvacetiletá hráčka ale nechce házenkářky z Trenčína podceňovat. „Naopak, soupeř má super mladý tým, který už minulou sezonu dokázal uhrát velmi dobré výsledky,“ oceňuje Vinklárková.

Ve 2. kole pojedou panenky do Písku, o týden později přivítají Šaľu, a pak přijde na řadu domácí duel s Michalovcemi.

Los šestnáctého soutěžního ročníku společné česko-slovenské soutěže WHIL se v pondělí uskutečnil v Brně. Ani v nové sezoně ovšem nebude plný počet čtrnácti účastníků. Zatímco loni v interlize startovalo sedm českých a šest slovenských týmů, nyní bude tuzemskou házenou zastupovat osm klubů, které doplní pět slovenských družstev.

Nováčkem jsou Hodonín a Bánovce nad Bebravou, soutěže naopak opustily HK Slávia Partizánske a ŠKP Bratislava.

Los 1. kola interligy žen 2017/2018
(2. - 3. 9. 2017): Iuventa Michalovce - HK Hodonín, Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa, SHK Veselí nad Moravou - HK AS Trenčín, DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba, DHC Slavia Praha - HC Zlín, HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - DHK Baník Most, Bemaco Prešov - voľno