„Jiří Flajsar je naše největší naděje,“ uvedl hlavní trenér Box Clubu Mistřín Josef Horák. Rodák z Dubňan má za sebou čtrnáct duelů a na posledním mistrovství republiky juniorů skončil na třetím místě.

Pouze třináct dvojic se v sobotu představilo v mistřínské Sokolovně, kde se uskutečnilo čtvrté kolo Oblastní ligy boxu Jihomoravské oblasti. Do ringu tak nastoupilo šestadvacet boxerů z osmi oddílů.

„Oproti minulým šestadvaceti dvojicím to byl citelný pokles, který však byl zapříčiněný nevhodným termínem, protože se současně konalo v Karviné Mistrovství republiky mužů a žen. Kvůli tomu k nám nepřijelo několik silných mužstev,“ pronesl Horák.

Na Slovácko tak nedorazili zástupci Jihlavy, Znojma nebo Svitav. Řadu oddílů navíc trápí početná marodka. „Máme spoustu zraněných a nemocných kluků,“ uvedl šéf těmického klubu Dalibor Klobáska. Ten postrádal ve Svatobořicích Fialu, Trávníčka, Vaška a Kyjovského.

„Třináct dvojic je hodně málo. Úroveň je sice stejná, nebo možná lepší, ale klesl zájem o box,“ posteskl si Klobáska, který nedokázal velkou marodku odůvodnit. „Nevím, čím to je. Kluci jsou asi špatně fyzicky připravení, nebo mají přetažené svaly. Možná je to i tím, že děti a mládež je křehčí a slabší,“ pravil Klobáska. Ten se svým svěřencům věnujeme čtyřikrát týdně. „Trochu jsme pozměnili taktiku. Chceme se přiblížit lepším oddílům,“ řekl Klobáska.

I Box Club Mistřín má s náborem nových členů problémy. „Trénovat k nám chodí spousta lidí, ale sportovně boxovat nechce téměř nikdo,“ pravil Horák.

I přes nízkou účast byly ve Svatobořicích – Mistříně vidět pěkné zápasy. Domácí oddíl reprezentovali čtyři boxeři, Těmice vyslaly do boje dva zástupce.

„Pěkný výkon tradičně předvedl Jirka Flajsar, který porazil na body Cmára z Brna. Další náš boxer Marek Michálek porazil prostějovského Lehnerta, který mu vzdal,“ informoval asistent trenéra František Janča.

Další mistřínský borec, Patrik Chvátal, nestačil ve velmi bojovném, ale nečistém zápase na Lukáše Blažka, se kterým prohrál body.

Sobotní program zakončil souboj dvou domácích borců. František Polášek si v závěrečném souboji poradil se Slovákem Michalem Jurkovičem.

Ve Svatobořicích se dařilo i Petru Procházkovi. Těmický mladík si bez větších problémů poradil s Erik Bodečkem z Olomouce. „Procházka je naše stálice. Koncem listopadu pojede reprezentovat Českou republiku do Polska, kde se v Katovicích koná mezinárodní turnaj,“ informoval Klobáska.

4. kolo Oblastní ligy boxu

Bodeček – Procházka (Těmice) 0:2, Murek – Kučera 0:2, Kamarád – Dauti 0:2, Šedivka – Berkovec 2:0, Tuček – Klaška 2:0, Cmár – Flajsar (Mistřín) 0:2, Blažek – Chvátal (Mistřín) 2:0, Lehnert – Michálek (Mistřín) 0:2, Dirda – Kycl 2:0, Hlavsa – Lasovský 2:0, Brzobohatý – Ďorď 2:0, Vašát – Kunčát 0:2, Poláček (Mistřín) – Jurkovič (Mistřín) 2:0.