Obě nejlepší hráčky Renáta Štrbíková i polská posila Natalia Partykaová zasáhly do bojů, ale na domácí nevyzrály. Hned v prvním zápase nalomila psychickou pohodu paralympijské vítězky Partykaové domácí Kristýna Mikulcová, která polskou reprezentantku porazila 3:1.

Pak se přidala Dana Čechová. Hodonínská odchovankyně, která se do Česka vrátila z dlouhého angažmá v Německu, opět zařídila Moravskému Krumlovu tři body.

Senzační výsledek vítězstvím nad Partykaovou pečetila Simona Ertlová. Dva body Renáty Štrbíkové byly tentokrát proti skvěle hrajícím domácím hráčkám málo. „Tenhle duel nám bohužel nevyšel. Natalia Partykaová doplatila na změnu prostředí a především míčky. Vrátily se i s Renátou Štrbíkovou z mistrovství Evropy, kde hrály ve velké hale. Někdo přechod do malé tělocvičny zvládne rychle, někdo pomaleji. Natalii navíc absolutně neseděly míčky, se kterými se hrálo. Nebyla schopna trefit délku stolu a pořád kazila. Byla z toho nešťastná, trápila se a bojovala, ale nešlo to. Teď by to mělo být jiné, v naší herně už má něco odtrénováno a míčky vybíráme jako domácí tým my," říká hodonínský šéf Richard Brhel.

Ve druhé dohrávce čtvrtého kola Břeclav porazila béčko Hodonína hladce 6:1. Na vítězství se podílely hned čtyři domácí hráčky, když kromě tradiční trojice Vivien Ellöová, Aneta Kučerová a Karin Adámková zasáhla do bojů také Cheng Xinyue a šestým bodem pečetila vítězství domácích.

Hráčky Hodonína se po prohře v Moravském Krumlově bleskově vzpamatovaly a bez ztráty jediného zápasu uspěly v dohrávce třetího kola extraligy, když dosud neporaženou Břeclaví přehrály jasně 6:0. O body se rovným dílem podělily Natalia Partykaová, Renáta Štrbíková a Markéta Ševčíková.

Domácí sice do derby nastoupily bez své jedničky Maďarky Vivien Ellöové, ale přesto s takovou porážkou zřejmě nepočítaly. V tabulce spadly z prvního na třetí místo. Mají stejný počet bodů jako áčko Hodonína. „Jsem zklamaný z přístupu našich mladých hráček. Místo toho, aby si užily konfrontaci s vysokou výkonností soupeřek a rvaly se o každý míček, zbytečně komentovaly neúspěšné výměny a tím svůj vlastní výkon oslabovaly. Jinou kapitolou je zbytečná ztráta bodu Anety s obranářkou Ševčíkovou i to, že Číňanka Cheng toho zřejmě o hře proti obraně moc neví," vyjádřil se k vysoké porážce hráček MSK jejich kouč Petr Nedoma.

Tradiční rivalové mají shodně po jedné porážce a na vedoucí Moravský Krumlov ztrácejí dva body. Družstvo kolem Dany Čechové totiž nezaváhalo ani ve svém šestém utkání sezony, když béčko Hodonína porazilo 6:3.

Do utkání přitom česká reprezentantka nezasáhla, odpočívala a mohla se tak už v klidu psychicky připravovat na úterní duel národního týmu ve Slovinsku. Zastoupila ji Barbora Kapounová, která stejně jako její spoluhráčky Kristýna Mikulcová se Simonou Ertlovou prohrála pouze s Ukrajinkou Solomiyou Brateykovou a společně dotáhly utkání do vítězného konce.

Nejvyšší domácí soutěž žen pokračuje sedmým a osmým kolem ve dnech 11. až 13. listopadu.

Extraliga žen 2016/2017 - odložená utkání 3. kola:

TT Moravský Krumlov – SKST Mart Hodonín B 6:3

Zápasy: Mikulcová – Kmeťová 3:0 (9,3,8), Kapounová – Ilčíková 3:0 (9,6,9), Ertlová – Brateyková 1:3 (7,–8,–8,–6), Kapounová – Kmeťová 3:1 (6,9,–7,12), Mikulcová – Brateyková 1:3 (5,–6,–5,–7), Ertlová – Ilčíková 3:0 (7,10,8), Kapounová – Brateyková 1:3 (-5,7,–10,–6), Ertlová – Kmeťová 3:0 (7,9,9), Mikulcová – Ilčíková 3:1 (6,5,–9,7).

MSK Gumotex Břeclav – SKST Mart Hodonín A 0:6

Zápasy: Adámková – Partykaová 1:3 (8,–3,–2,–8), Kučerová – Ševčíková 2:3 (-10,–9,7,5,–4), Cheng Xinyue – Štrbíková 1:3 (10,–6,–6,–5), Kučerová – Partykaová 0:3 (-2,–3,–6), Adámková – Štrbíková 2:3 (-7,10,4,–5,–6), Cheng Xinyue – Ševčíková 0:3 (-5,–6,–9).

Odložené utkání 4. kola:

TT Moravský Krumlov – SKST Mart Hodonín A 6:2

Zápasy: Mikulcová – Partykaová 3:1 (11,7,–7,9), Čechová – Ševčíková 3:0 (6,3,3), Ertlová – Štrbíková 1:3 (-7,10,–4,–6), Čechová – Partykaová 3:2 (-4,9,–9,10,4), Mikulcová – Štrbíková 0:3 (-7,–3,–4), Ertlová – Ševčíková 3:0 (7,9,4), Čechová – Štrbíková 3:2 (-14,9,5,–8,6), Ertlová – Partykaová 3:2 (-6,6,8,–10,8).

MSK Gumotex Břeclav – SKST Mart Hodonín B 6:1

Zápasy: Ellövá – Kmeťová 3:0 (7,4,6), Kučerová – K. Ševčíková 3:0 (6,3,10), Adámková – Brateyková 0:3 (-10,–6,–3), Kučerová – Kmeťová 3:1 (-5,7,1,8), Ellöová – Brateyková 3:1 (-8,3,8,8), Adámková – K. Ševčíková 3:0 (6,6,3), Cheng Xinyue – Brateyková 3:2 (12,–7,10,–5,7).

V Hodoníně se představí vicemistryně Evropy

Poprvé v historii klubu se mohou těšit fanoušci Hodonína na utkání prestižní Ligy mistryň ve stolním tenisu. V pátek 4. listopadu od osmnácti hodin se v Mart aréně představí silný francouzský klub Méty TT., jehož barvy obléká i čerstvá vicemistryně Evropy Portugalka Yu Fu.

Aktuálně sedmatřicátá hráčka světového žebříčku přitom ani není jedničkou týmu. Rumunská reprezentantka Alisabeta Samarová je totiž v rankingu ještě o pět míst před Portugalkou. Trojkou je pak Francouzska Pauline Chasselinová, která je na žebříčku 150. „Velmi dobře si uvědomujeme, kdo bude v utkání favoritem. Pro nás je to ale především obrovský svátek, že si můžeme nejprestižnější klubovou soutěž v Evropě zahrát. Stejně jako v první utkání v polském Tarnobrzegu bude úspěchem každý bod, který proti Metz uhrajeme," tvrdí na svazovém webu šéf hodonínského klubu Richard Brhel.

Domácí budou spoléhat především na dvojici Natalia Partykaová – Renáta Štrbíková. Zda dvojici doplní Markéta Ševčíková nebo Lenka Harabaszová, to teprve trenér Brhel uvidí. „Lenka měla zdravotní problémy a vynechala minulý týden dvě extraligové dohrávky. Zda bude v pátek připravena nastoupit se rozhodneme až před zápasem samotným," říká Brhel.

Podle hodonínského kouče jsou ale hlavně Partykaová se Štrbíkovou na utkání připraveny dobře. A nic na tom nemění ani jejich herní výpadek na stolech Moravského Krumlova v extralize. O tom, jaké má možnosti s taktizování v sestavě, trenér Richard Brhel nepřemýšlí. „Myslím, že taktizovat může náš soupeř, protože disponuje mnohem větší kvalitou. Určitě si některé alternativy ještě probereme, ale s největší pravděpodobností postavíme sestavu tak aby si užili především diváci v hale. Vždyť tuhle soutěž hrajeme především pro ně," dodal.