„Očekával jsem těžký souboj, což se potvrdilo. I když jsme si vytvořili čtyřbrankový náskok, tak jsme byli v úvodu utkání hodně zakřiknutí. Domácí tým se dostal do hry díky naší střelecké nemohoucnosti. V rozhodujících fázích ale děvčata zabojovala a Olomouc suverénně přehrála,“ zhodnotil středeční duel kouč Veselí Peter Sabadka.

Pro jeho tým to byl čtvrtý náročný duel v šesti dnech. „Úspěch nám ale pomohl. Po dobrých výsledcích se totiž lépe regeneruje,“ řekl Sabadka.

Britterm začal na Hané lépe, když první dvě branky zaznamenala hrdinka uplynulého víkendu Kočí. Domácí Zora ale rychle zareagovala, a dokonce se dostala do jednogólového vedení, o které se postarala Ždánská.

To bylo ale naposledy, co domácí celek v prvním interligovém zápase vedl. Hostující družstvo těžilo z rychlých brejků Súkenníkové a po několika chybách v domácí obraně Veselí vedlo už 8:4. Do poločasu ale domácí házenkářky dokázaly stáhnout ztrátu na pouhé dva góly, o což se postarala přesnými trefami Růžičková.

Na začátku druhé půle snížila Ždánská na jednobrankový rozdíl, ale místo vyrovnání se Veselí znovu dostalo do mírného trháku.

„Na začátku druhého poločasu se lámal chleba. Tam jsme se mohli dostat do vedení,“ konstatoval olomoucký trenér Libor Malínek.

Jeho svěřenkyním se povedlo zásluhou Anny Gebre Selassie ještě vyrovnat na 15:15, ale pak přišly velké chvíle Flekové. Během pár chvil se hostující házenkářky trhly na rozdíl šesti branek a deset minut před koncem bylo prakticky rozhodnuto.

„Některé hráčky se asi v těchto momentech zalekly, že bychom mohli Veselí potrápit ještě více, a přestaly hrát, co měly,“ zlobil se olomoucký trenér.

Závěrečné minuty bolely olomouckou gólmanku Barboru Raníkovou, která dostala v krátkém sledu dvě rány do obličeje. Zápas ale statečně dochytala a stala se jednou z nejlepších domácích hráček celého zápasu. „Veselí vyhrálo zaslouženě, vývoj zápasu tomu napovídal, ale skóre je pro nás možná až kruté,“ hodnotil kouč Malínek konečnou porážku 21:27.

„S Veselím jsme chtěli držet krok a doufali jsme, že bude trochu unavenější. To se i projevilo, protože soupeř nebyl v úplně optimální formě. Některým hráčkám chyběla trochu šťáva, ale přesto dokázaly zvítězit,“ hodnotil Malínek kvalitu olomouckého soupeře.

Soupeři vysekl poklonu i hostující trenér. „Olomouc, které výborně zachytala Raníková, je kvalitní soupeř. Doma bude rozhodně bodovat. Proto má výhra z Hané svoji cenu,“ pochválil protivníka Sabadka.

Interliga pokračuje už o víkendu. Britterm má ve druhém kole volno. „Od pátku jsem dal hráčkám zasloužené volno. Aby doma pořešily rodinné věci a pořádně zregenerovaly,“ řekl Sabadka.

Veselí se domácím příznivcům poprvé představí ve středu, kdy v hale Peklo přivítá ambiciózní Most. V pátek pak slovácká celek odlétá do Skopje, kde se koná druhé předkolo prestižní evropské soutěže.

DHK Olomouc – HK Britterm Veselí nad Moravou 21:27 (10:12)
Nejlepší střelkyně: Růžičková 5/1, Kubáčková 5/1, Kelarová 3, Ždánská 3 – Fleková 8/5, Súkenníková 6, Chmelařová 5.
Rozhodčí: Horáček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/5. Vyloučení: 2:2. Diváci: 280.
Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 5/1, Šteffanová, Uličná, Remešová, Kelarová 3, Samcová, Pašková, Dostálová, Severová 1, Kubáčková 5/1, Spíchalová, Huráňová 2, Ždánská 3, Gebre Selassie 2.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková – Chmelařová 5, Fleková 8/5, Kočí 3, Súkenníková 6, Drotárová 2, Nevařilová 1, Rajnohová 1, Tomečková, Kratochvílová 1, Jandásková, Vinklárková, Jagošová.