V Sudoměřicích v sobotu zavládlo obrovské zklamání. Svěšené hlavy v domácí kabině kontrastovaly s procházejícím průvodem. Fašaňkové veselí na chvíli přerušilo stísněnou náladu v domácím mužstvu.

Jihomoravané si na poslední Most věřili, místo povinných tří bodů ale vstřebávali nepříjemný, ale zasloužený direkt. „Tak, jak jsme celou zimu trénovali, tak jsme odehráli i zápas s Mostem a podle toho vypadá výsledek. Každý z nás by se měl zamyslet nad tím, kolik času hokejbalu věnuje. Když nás bude na tréninky chodit pět, nemůžeme být připravení na extraligové zápasy,“ říká sudoměřický útočník Michal Tóth.

Zkušený forvard si po prohrané bitvě nebral servítky. Naopak, natvrdo řekl, kde se nachází momentálně největší problém týmu od hranic ze Slovenskem. „Štěstí přálo připraveným. A když my se nepřipravíme, nemůžeme vyhrávat,“ ví Michal Tóth.

Disciplína a tréninková docházka ovšem není jediným sudoměřickým problémem. Jihomoravany již delší dobu provází nepřesná koncovka. A spoléhat pouze na trefy kapitána Kaluži pořád nejde. „Soupeř nehrál nijak zvlášť dobře, Most nebyl o tolik lepší. Prostě na rozdíl od nás dal góly, nám to tam naopak v rozhodujících chvílích nepadlo,“ posteskl si Tóth.

Domácí navíc nepodržel ani slovenský gólman Ondrej Dékány. Posila ze Senice si svoji premiéru ve žlutém dresu představovala rozhodně jinak. Ne že by nástupce Terny, jenž duel sledoval pouze zpoza mantinelu, nějak zvlášť chyboval, ale spoluhráče v klíčových chvílích nepodržela.

Dékány v brance vydržel pouze 28. minut. Pak ho trenér Jurásek stáhl a za nepříznivého stavu 1:4 poslal do hry mladíka Kučeru, který ale krátce po svém příchodu inkasoval.

V té chvíli bylo rozhodnuto. „Výsledek je nepříjemný, takový jsme vůbec nečekali. Hosté využili dvě přesilovky a odskočili nám. My jsme na zvrat neměli,“ uvedl domácí trenér Zdeněk Jurásek.

Sudoměřice přitom začaly skvěle a hned v sedmnácté vteřině se ujaly vedení. Skóre otevřel reprezentant Kaluža.

Důležité momenty přišly v závěru úvodní části. Nejprve Hruboš po Skybově přihrávce v jasné šanci nepřekonal hostujícího gólmana Bréma a Severočeši hned z brejku srovnali. Trefil se Koudelka. Vzápětí zužitkoval početní výhodu Chyba a Most se dostal na konci první třetiny do trháku.

Borci ve žlutých dresech nebrali varování vážně a v sedmnácté vteřině prostřední části opět inkasovali. Krátký nápor střelou pod břevno ukončil Bruštík.

Domácím to herně nešlo, přesto mohli zápas zdramatizovat. Dorážku mladíka Fraňa v přesilovce pohotově vyrazil Brém, kterému při šanci Kaluži pomohly obě tyče.

Klíčová chvíle přišla ve 27. minutě. Konderla obdržel za vražení na hrazení trest pět minut plus do konce střetnutí a Severočeši dlouhou přesilovku využili. Na 4:1 zvýšil Chyba. Při hře čtyři na čtyři Procházka překonal bezmocného Kučeru a bylo rozhodnuto.

Sudoměřice se těžko zvedaly, navíc je srážely hrubé chyby a smolné góly. Ve 31. minutě střelu soupeře nešťastně tečoval do vlastní sítě obránce Novák, následně se v přesilovce trefil Procházka a domácí forvard Skyba vzteky rozpůlil hokejku.

Jihomoravané to však nezabalili a duel se ctí dohráli. Debakl v závěrečné části, kterou rozkouskovali zbytečné fauly a spousta vyloučení, zmírnili Kaluža s Hrubošem. Domácí mohli dát i více branek, ale Chovanec nastřelil tyč a další šance pochytal pozorný Brém.

Sudoměřice po nepříjemném výprasku 3:7 zůstaly v extraligové tabulce deváté. Před posledním Rakovníkem a desátým Mostem mají k dobru pouze čtyři body. „Čeká nás boj o záchranu. Musíme se na něj připravit. Věřím, že nás porážka nakopne a že kluci začnou trénovat víc,“ říká Jurásek.

„Všechno se bude odvíjet od našeho přístupu. Pokud budeme trénovat, šanci na play off máme. Když ne, čeká nás boj o záchranu. V tom případě ale budeme mít problémy i s tím, abychom se udrželi,“ dodává Michal Tóth.

O víkendu Juráskovu partu čeká náročný dvojzápas na severu Čech, kde nejprve vyzvou Ústí nad Labem a o den později se postaví Mostu.

Hokejbalová extraliga, kolo -

SK Sudoměřice – HBC Kovodemont Most 3:7 (1:2, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Kaluža (Konderla, Fraňo), 32. Kaluža (Kudláč, Janík), 44. Hruboš – 13. Koudelka (Švancar, Chytrý), 15. Chyba (Švancar), 16. Bruštík (Novák, Plachý), 28. Chyba (Chytrý, Švancar), 29. Procházka (Švancar, Chyba), 31. Chyba (Koudelka, Bruštík), 32. Procházka (Chytrý).

Rozhodčí: Škrobák, Olesz. Diváci: 100.
Sudoměřice: Dekány (28. Kučera) – Novák, Hübl, D. Tóth, Janík, Kudláč, M. Tóth – Kaluža, Fraňo, Konderla, Hruboš, Mišík, Skyba, Helešic, Havlík, Chovanec, Hujsa, Navrátil, Liška.
Most: Brém (Balachonov) – Prokš, Plachý, Koudelka, Chyba, Valenta, Böhm – Novák, Bruštík, Krajíček, Procházka, Švancar, Chytrý, Dobrý, Šnajdr, Kopýtko.