Antlová nejela do Katalánska jako favoritka. Nakonec ale v náročných podmínkách předvedla famózní výkon, díky kterému se jako první členka slováckého oddílu v klubové historii dostala na vrcholné akci na stupně vítězů.

„Je to pro nás mimořádný úspěch. Iva získala stříbro na mistrovství Evropy i světa, což je naprostá bomba. Je to první člověk našeho klubu, který byl na mistrovství světa mezi třemi nejlepšími," prohlásil vedoucí Biketrialu Kyjov Pavel Kůřil.

Letošní světový se uskutečnil ve španělské Odeně, která byla poprvé v historii jediným dějištěm třídílného šampionátu, a to v průběhu jediného týdne. „Iva skončila pokaždé druhá," upozornil Kůřil.

Známý biketrialový funkcionář podobný výsledek nečekal. „Spíše jsem si myslel, že tam zajede nějaký svůj standard, ale že se dostane až na bednu, s tím jsem nepočítal," uvedl Kůřil. Iva Antlová patří mezi velké naděje kyjovského klubu. K biketrialu se dostala před třemi lety, od té doby však udělala obrovský pokrok. „Nevím, jestli za tím je nové kolo, dřina v tréninku nebo je to věcí hlavy. I díky tomu, že pořád trénuje, je na tom fyzicky velmi dobře," řekl Kůřil.

Vedoucí jihomoravského oddílu poděkoval šikovné jezdkyni za reprezentaci klubu i města, manželům Antlovým a sponzorům za podporu. „Speciální poděkování si zaslouží také město Kyjov," pravil Kůřil.

Zatímco dvanáctiletá Antlová brala v Katalánsku stříbro, Ondřej Krúpčik skončil v celkovém hodnocení šampionátu čtrnáctý. „Jel tam hlavně na zkušenou," řekl Kůřil. Podle něj bylo letošní mistrovství světa hodně náročné. „Nebyl jsem tam, ale co vím, tak to byl hodně těžký šampionát," prohlásil zástupce kyjovského klubu.

Další talent slováckého oddílu, Tomáš Kočička, na vrcholné akci kvůli mononukleóze nestartoval. „V současnosti máme spoustu šikovných závodníků a patříme mezi největší kluby v České republice," pochlubil se Kůřil.

Kyjovský oddíl má nyní dvaadvacet jezdců, k talentovaným patří i Michal Kůřil a Erik Jandásek.

Šanci prosadit se mezi staršími závodníky má i hodonínský Dominik Sabáček, která skončil v kategorie benjamin čtrnáctý.

V prestižní kategorii elite obhájil titul mistra světa blanenský biketrialista Václav Kolář. Přední český jezdec rozhodl o svém dalším triumfu v posledním třetím závodě ve španělské Odeně. Další Čech, Martin Kakáč, obsadil čtvrté místo, hodonínský závodník David Herka na letošním světovém šampionátu nestartoval.

Zatímco člen AMK Mladost si užíval volno, Kolář musel o obhajobu tvrdě bojovat. První dva závody totiž vyhrál domácí García Mustieles, který ale poslední dějství nedokončil. Tím se otevřela cesta k titulu Kolářovi. Po dvou soutěžních dnech měl stejný bodový zisk jako další Španěl García Gutierrez a v rozhodujícím závodě ho v přímém souboji porazil. Kolář má ve sbírce úspěchů i dvě stříbrné medaile v kategorii elite z let 2012 a 2013.

Mistrovství světa v biketrialu 2015

Kategorie Elite: 1. Václav Kolář (Blansko), 2. Raul Gutierrez Garcia, 3. Abel Mustieles Garcia (oba Španělsko, 4. Martin Kakáč (Blansko)

Kategorie Femine: 1. Laura Donate Casillasová (Katalánsko), 2. Iva Antlová (Kyjov), 3. Appolline Godonová (Francie).

Kategorie benjamin: 1. Tomáš Vepřek (ÚAMK BT Olomouc), 2. Alan Rovira Campana (Katalánsko), 3. Diego Crescenzi (Itálie)…14. Dominik Sabáček (Hodonín)

Kategorie minime: 1. Alejandro Montalvo Milla (Španělsko), 2. Charlie Rolls (Anglie), 3. Pablo Suarez Jambrina (Španělsko) …14. Ondřej Krúpčik (Kyjov)