Již v lednu se výběr starších žáků slováckého klubu zúčastnil náročného zimního soustředění v Beskydech, kde se kluci a holky proháněli na běžkách. Motivaci mají členové klubu ŠSK Veselí nad Moravou před startem nové sezony velkou, vždyť kdo by nechtěl zopakovat loňské výsledky.

Veselští judisté dosáhli v roce 2014 mnohých velkých úspěchů. „Na to, že naši závodníci sbírají cenné kovy z okresních a krajských soutěží jsme si již zvykli, loni se však předvedli i na celorepublikové úrovni," říká trenér judo ŠSK Veselí nad Moravou Martin Juřík.

Mezi nejmladšími judisty do jedenácti let na nejvyšší soutěži České republiky, na mistrovství Moravy mláďat, skončili Ema Flajzarová a Jakub Mareček na třetí bronzové příčce. Na stejném klání se Michal Vojtek, Lucie Žáčková a Ondřej Mareček probojovali až do finále, ve svých váhových kategoriích nakonec obsadili první místa, a získali tak titul mistra Moravy.

Dařilo se také starším veselským dětem. V říjnu se mladí Veselané nejprve zúčastnili národního šampionátu starších žáků v Ostravě a následně v listopadu mistrovství České republiky mladších žáků, které hostily Hranice na Moravě. „Účast na těchto akcích ovšem není pro všechny závodníky automatická. Na oba tyto turnaje je nutno se probojovat systémem několika bodovaných Českých pohárů v průběhu roku. To se však našim závodníkům skvěle podařilo, a mohli se tak předvést na závěrečné mistrovské soutěži," připomíná Juřík.

Na republikovém šampionátu se ve skvělé formě předvedly dvě zástupkyně veselského juda. Anděla Žáčková dokázala, že příprava mladých judistů ve Veselí nad Moravou je na opravdu vysoké úrovni, když zaslouženě brala titul mistryně České republiky.

Mezi staršími žákyněmi se dařilo hlavně Daniele Skalkové. Ta je sice v této věkové kategorii nováčkem a stála proti starším soupeřkám, ale nakonec suverénně postoupila do finále, ve kterém následně s obrovským přehledem zvítězila nad svou soupeřkou, a stala se tak ve své váhové a věkové kategorii mistryní republiky.

Oddíl juda ve Veselí nad Moravou tak v minulé sezoně získal mistrovské tituly hned v několika kategoriích. „S ohledem na poměrně úzkou základnu závodníků a omezeným možnostem oddílu se jedná o obrovský úspěch. Je tedy potřeba poděkovat závodníkům za jejich vytrvalost, rodičům za podporu, trenérům za trpělivost a taktéž městu Veselí nad Moravou za finanční podporu," pronesl Juřík.

Ten zve příznivce juda na domácí turnaj, který se pod záštitou města uskuteční v sobotu 7. února v hale Základní školy Hutník. „V akci můžete zhlédnout naše nejmladší závodníky a také nasát atmosféru soutěže. Budeme se na vás těšit," dodal šéf veselských judistů.