Závěrečný díl Českého poháru v raftingu v kategoriích R4 a R6 ve sprintu a slalomu se uskutečnil na umělém slalomovém kanále v Roudnici nad Labem. „Závodní pole bylo nabito spoustou posádek, které se v posledním závodě snažily urvat nějaké body do celkového hodnocení," uvedl předseda Rafting Klubu Hodonín Vojtěch Chrenka.

Na sobotu si pořadatelé tradičně připravili náročné kombinace slalomových branek. „Náš klub do těchto závěrečných bojů nasadil posádky v kategoriích R4 junioři do devatenácti let, posádku R4 do třiadvaceti let a do elitní mužské kategorie jak raft R4, tak i R6," informoval Chrenka.

Mladší junioři, kteří společně závodí teprve druhou sezonu, se s technicky náročnou tratí dokázali vypořádat velmi dobře, když nestačili jen na vítězný raft z Letohradu. Pro třetí místo v této kategorii si dojeli borci z Rajhradu.

Hodonínská posádka ve složení Martin Šálek, Jan Matějka, Kamil Trávníček, Tadeáš Mezera a bratři Tomáš a Lukáš Vašulkové se představila v kategorii R6. V prvním kole zajela čas, který kvůli neprojetí jedné brány a několika trestným vteřinám stačil opět na stříbrnou příčku.

Jihomoravanům se nepodařilo na první příčku vyšplhat ani po druhém časově vylepšeném kole.

Raft juniorů do třiadvaceti let ve složení Jindřich Blanář, Tomáš Martinka, Vojtěch Přikryl a Kamil Trávníček, jenž nastoupil jako náhradník za nemocného Antonína Martinku, potvrdil svoji letošní dominanci a po obou vynikajících a agresivních jízdách s nejméně trestnými sekundami vystoupal až na vrchol.

V elitní mužské kategorii si posádka hodonínského raftu ve složení Jindřich Blanář, Tomáš Martinka, Vojtěch Přikryl a Vojtěch Chrenka dojela na neoblíbené čtvrté pozici, kdy od medaile je dělila pouhá sekunda a půl. „Zajeli jsme moc pěkné jízdy, v žádné jsme neudělali závažnější chybu, moc nešťouchali, jen v poslední pasáži jsme špatně naskočili na válec, což byla právě ta vteřina a půl," uvedl člen hodonínské posádky Tomáš Martinka.

Stejnou pozici obsadila hodonínská posádka doplněná o Radka Janoška a Jiřího Šemberu z Letohradu i v mužské kategorii R6.

Náladu členové slováckého oddílu mezi tuzemskou elitou zvedli v neděli, kdy se na stejné trati rafty utkali v již tradičním sprintu. „Po první jízdě jsme se objevili na třetí příčce za vedoucím Prostějovem a druhými Jihočechy. V další jízdě se nám však podařilo čas ještě o něco vylepšit a celkově po součtu obou jízd jsme obsadili druhé místo," radoval se Chrenka.

Parádní výkon i výsledek vynesl hodonínské závodníky v celkovém hodnocení seriálu na výborné čtvrté místo. „U mladších juniorů ani v této disciplíně nedošlo na předních příčkách ke změnám a na bednu, vystoupali ve stejném složení Letohrad, Hodonín a Pohořelice," hlásil Chrenka.

Junioři do třiadvaceti let s náhradníkem Janem Matějkou, jenž nahradil nemocného Antonína Martinku, po velkém boji nakonec urvali bronz, když v Roudnici nad Labem nestačili pouze na vítězný Letohrad a druhý Havlíčkův Brod. V celkovém pořadí hodonínská posádka ovládla letošní Český pohár. Junioři do devatenácti let celkově brali třetí místo.

„Po celý letošní rok 2016 naši členové odváděli vynikající výkony jak při domácích soutěžích, tak i v evropských kláních, což se projevilo v celkovém pořadí," prohlásil Chrenka.

Šéf hodonínského Raft klubu si stejně jako další členové úspěšného jihomoravského oddílu nejvíce považuje titulu evropských šampionů ve slalomu a celkové druhé místo na mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu.

Letos hodonínské závodníky ještě čekají dvě velké akce. Tou první je série Evropského poháru v maratonu na divoké vodě, který se každoročně pořádá v Českém Krumlově. Rádi bychom tam získali čtvrté zlato v řadě," přiznal Chrenka.

Hlavní akci letošního roku ovšem přijde až na konci října, kdy se hodonínská posádka představí ve Spojených arabských emirátech na mistrovství světa kategorie R4. „Čeká nás ještě spoustu práce na vodě i mimo ni. Až poté se ukáže, jak na tom budeme a jestli se nám do Hodonína podaří přivézt nějakou tu placku," řekl Chrenka, který závěrem poděkoval za přízeň a obrovskou podporu jak věrným fanouškům, tak především představitelům města Hodonín, Sokolu Hodonín a dalším sponzorům. „Všem moc děkujeme," dodal Chrenka.