Na první turnaj nové zápasnické sezony vyslal hodonínský oddíl zápasu z úsporných důvodů jen sedm bojovníků, kteří se však svým trenérům Robertu Krejčiříkovi a Martinu Vališovi odvděčili za poskytnutou důvěru měrou vrchovatou.

„Naši trenéři s napětím očekávali, jak se tréninková přestávka způsobená vánočními svátky projeví na výkonnosti svěřenců. Mírné obavy byly zcela zbytečné, o čemž svědčí dosažené výsledky a především předvedený zápasnický projev našich závodníků,“ uvedl organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják.

Podle něj patří hodonínští zápasníci díky skvělé kondici a technické připravenosti v České republice k nejvyspělejším. „První letošní turnaj nám ale ukázal také něco nového. Naši závodníci se po několika měsících tvrdé dřiny posunuli v taktické vyzrálosti, která je hlavním úskalím trenérské práce,“ pravil Baják.

V Kladně se představilo 146 zápasníků z devatenácti oddílů. Hodonínští Sokoli se v konkurenci neztratili. První místo domů přivezl Jan Gaži (do 28 kg) a mladší žáci Pavel Helešic (48 kg) s Viktorem Lišťákem (80 kg).

Lukáš Vrábel skončil ve váhové kategorii do sedmatřiceti kilogramů druhý. Jiří Procházka se stejně jako Martin Borot radoval s bronzové příčky. Další talentovaný mladík Leon Herzán obsadil páté místo.