„Páté místo je pro nás velkým úspěchem. Na turnaji jsme měli nejužší kádr, přesto se v rozhodujících bojích ukázala naše fyzická převaha. Někteří hráči střídali dvakrát, třikrát za zápas. Kromě prvního Kežmaroku a posledního Partizánského byl turnaj vyrovnaný. Utkání proti kvalitním týmům byla zkušeností k nezaplacení," uvedl kouč Kyjova Pavel Šedík.

Akce se zúčastnilo osm týmů. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin. O titul mistra Slovenska se v Lozornu, nedaleko Bratislavy, bojovalo tři dny. Na Mamut Cupu, jak se akce jmenovala, se sešly mimořádně kvalitní hokejbalové týmy.

„Slovenské týmy byly doplněny o spoustu hokejistů, tak bylo jasné, že úroveň bude obrovská," řekl Šedík. „Pro srovnání úrovně turnaje slouží tabulka extraligy U 14. Sedmý tým turnaje Martin, posílený o českého reprezentanta do šestnácti let Pavla Málika, extraligu vyhrál. Zatímco vítěz Mamut cupu Kežmarok skončil v sezoně až pátý," pokračoval. „Hned po příjezdu bylo patrné, že na turnaji je spousta hokejistů. Důrazná hra, kompozitové hokejky nebo autobus HC Lev Poprad, který dopravil tým Kežmaroku, byl jasným důkazem toho, kolik hokejistů na turnaji bude. Právě takové zápasy nám dají daleko víc, než ligové utkání u nás," dodal mladý kouč.

Slovácký celek vstoupil do turnaje remízou. „V prvním utkání jsme proti Nitře neudrželi poločasové vedení 2:0. Soupeř na nás ve druhé půlce vletěl a dokázal vyrovnat na konečných 2:2," uvedl Šedík.

I druhé utkání, které se hrálo za úmorného vedra, skončilo dělbou bodů. „Soupeř měl v utkání převahu, ale díky výbornému brankáři Davidu Kučerovi a bojovnosti celého týmu jsme s Martinem remizovali 1:1," pravil Šedík.

Jeho parta se v sobotu dopoledne utkala v posledním zápase základní skupiny se Spiškou Belou. „Výhra by znamenala postup do čtvrtfinále z prvního místa. Navíc bychom se utkali s Partizánským, které bylo na turnaji nejslabší," informoval Šedík. „V důležitém zápase jsme měli převahu i více šancí. V poslední minutě byl Matěj Fraňo dokonce sám před brankářem, šanci však neproměnil a soupeř z protiútoku duel rozhodl. Prohra 0:1 pro nás znamenala poslední místo ve skupině," popsal klíčový duel celého klání Šedík.

V boji o semifinále se kyjovští mladíci dlouho drželi. Favorizovaný Kežmarok byl proti slováckému celku oslaben o svého nejlepšího hráče Filipa Vašaše, který dostal v předchozím utkání za krosček na hlavu trest ve hře. „V první polovině jsme měli více ze hry, bohužel jsme nedokázali vyložené šance proměnit. Soupeř naopak svoji příležitost využil a ujal se vedení 1:0. V úvodu druhé půle byl lepší soupeř a trestal naše chyby. Po brance na 0:3 si navíc nechal dát Tomáš Fiala osobní trest na deset minut za zahození míčku. V ten moment dostali příležitost všichni hráči. Toho soupeř využil a vyhrál rozdílem šesti branek," zhodnotil čtvrtfinálový souboj Šedík.

Ve třetím sobotním utkání se Kyjovu postavil do cesty znovu Martin. Ve vyrovnaném utkání vyhrál tým z Hodonínska 3:2 a zajistil si boj o páté místo.

V neděli se Kyjov utkal s Nitrou. „V prvním poločase jsme dali v přesilovce vedoucí gól. Ve druhé části jsme ustáli nápor soupeře a pak dalšími dvěma góly v závěru rozhodli o svém vítězstvím a zisku pátého místa," řekl Šedík.

Kyjovský tým obdržel kromě diplomu i cenu fair play pro nejslušnější tým. „Musím poděkovat všem hráčům a rodičům, kteří se jakkoliv podíleli na úspěšném vystoupení našeho týmu na mistrovství Sovenska," dodal Šedík.

Mamut cup – Mistrovství Slovenska 2012

Výsledky: HBK Kyjov – Nitra 2:2, HBK Kyjov – Martin 1:1, HBK Kyjov – Spišská Bela 0:1, HBK Kyjov – Kežmarok 0:6, HBK Kyjov – Martin 3:2, HBK Kyjov – Nitra 3:0.