Cennou trofej v kategorii hráček ročníků 1998 a 1999 získá někdo ze čtveřice Slavia Praha, Sokol Poruba, Iuventa Michalovce a HK Štart Trenčín. „Jsme rádi, že právě my můžeme hostit takovou mládežnickou akci. V Hodoníně se představí nejlepší dorostenecké týmy. Bude to zajímavá konfrontace nejlepších českých a slovenských mládežnických družstev," říká manažer pořádajícího HK Hodonín a tajemník soutěže Radek Bičan.

Favoritem na vítězství jsou Michalovce, které v nejvyšší slovenské soutěži neztratily ani bod. Druhý skončil Trenčín, jehož barvy hájí i brankářka Barbora Hanzalíková. Mládežnická reprezentantka patří mezi hodonínské odchovankyně a ve známém prostředí by se ráda předvedla.

Kvůli pondělní operaci ale netuší, zda do turnaje vůbec zasáhne. „Nevím, zda budu schopná v Hodoníně startovat. Každopádně Trenčín má i beze mě velké šance uspět. Myslím, že holky mohou být s přehledem první," tvrdí Barbora Hanzalíková.

Do počtu na Slovácku nebudou ani naděje pražské Slavie, které letos získaly mezi českými mladšími dorostenkami mistrovský titul. Bez šance ovšem nebudou ani hráčky Poruby, jež skončily v tabulce před Zlínem i Olomoucí.

Třídenní mládežnické klání startuje v Hodoníně v pátek 29. května v sedmnáct hodin, víkendovou akci zakončí duel Michalovcí se Slavií Praha. Po závěrečném střetnutí se na hrací ploše uskuteční slavnostní ceremoniál.

Česko-slovenský pohár mladších dorostenek v házené 2015

Pátek 29. května: Slavia Praha – Trenčín (17.00), Poruba – Michalovce (19.00)

Sobota 30. května: Trenčín – Michalovce (15.00), Slavia Praha – Poruba (17.00)

Neděle 31. května: Poruba – Trenčín (9.00), Michalovce – Slavia Praha (11.00), slavnostní ukončení na hrací ploše (12.45)

ročník v roce 2013 v Hodoníně: 1. DHK Zora Olomouc, 2. DHC SVŠ Plzeň, 3. MHK Bytča, 4. ÚDHK Nitra.

ročník v roce 2014 v Šaľe: 1. DHC SVŠ Plzeň, 2. MHK Bytča, 3. Slovan Duslo Šaľa, 4. DHK Zora Olomouc.