Hokejbal bere známému funkcionáři vše. Volný čas, energii i peníze. Pozitivní dopink v podobě postupu do play off, parádní čtvrtfinálové série s Mostem i nadšení fanoušků však znovu zafungoval. „Kluci byli po vyřazení zklamaní, ale já jsem jim už po cestě domů řekl, že jsem se sezonou spokojený. Postoupili jsme do play off a k tomu, abychom přidali ještě něco navíc, nám chyběl jenom malý kousek," říká Jan Kaluža starší.

Sudoměřičtí hokejbalisté prožili perfektní jarní část sezony, když v nejvyšší soutěži poráželi jednoho soupeře za druhým.

Série povedených výsledků slovácký celek je po dlouhých letech vynesla mezi nejlepších osm extraligových týmů.

Ve čtvrtfinále pak Hujsa a spol. statečně vzdorovali favorizovanému Mostu. A i když nakonec v napínavé sérii padli 2:3 na zápasy, sezona pro ně skončila úspěšně.

Po rozhodujícím zápase byli hosté hodně naštvaní. Po těsné prohře 1:2 cítili křivdu, svojí zlobu ale postupem času mírnili. „Do deváté minuty třetí třetiny jsme byli Mostu více než vyrovnaným soupeřem, potom to jeden rozhodčí trochu nezvládl. Chtěli jsme podávat nějaký podnět, ale nebudeme to dělat. Ten kluk to neudělal úmyslně, nejspíše to nezvládl psychicky," řekl Kaluža.

Na chyby sudího se ale nevymlouval. „Měli jsme čtyři nebo pět vyložených šancí, které jsme nevyužili. Most měl územní převahu, ale vyložených příležitostí jsme měli víc," uvedl předseda klubu.

Hodnocení sezony v Sudoměřicích teprve přijde, krátce po vyřazení však panuje s šestou příčkou spokojenost. „Podzim nebyl 
z naší strany nijak dobrý, ale po kvalitní zimní přípravě jsme sehráli povedené jaro. Na podzim nám těsně utekly některé zápasy, klidně jsme mohli mít o pět bodů víc, ale celkově to bylo slabší. Na hráčích nebyla vidět taková motivace jako na jaře, kdy nás chodilo skoro dvacet na tréninky," připomněl zlepšenou docházku Kaluža.

Ten věří, že mužstvo 
s věkovým průměrem kolem šestadvaceti let, bude i v dalším extraligovém ročníku atakovat horní polovinu tabulky. „Máme mladý tým, který má v budoucnu šanci, takže pokud kádr zůstane pohromadě, tak jsme schopní v příštím roce hrát stejně jako letos," míní zkušený činovník. „Jedenácti klukům ještě nebylo sedmadvacet let, sedm z nich nemá ještě ani třiadvacet," připomíná Kaluža starší.

Klub z nejmenší extraligové obce se v posledních letech začíná věnovat také mládeži. Sudoměřice spolupracují s Veselím nad Moravou, kde vyrůstají noví talenti a první výsledky jsou již vidět. „Někdo nám to má za zlé, ale my se nemůžeme srovnávat třeba s Plzní, která má podobnou rozlohu jako celý okres Hodonín," říká Kaluža.

Ve vesnici s dvanácti sty obyvateli patří hokejbal ke stěžejním sportům. Hráči vnímají podporu obce i fanoušků. „V klidu můžeme říct, že na nás chodí nejvíce lidí v celé extralize," říká Kaluža. „Třeba na třetí čtvrtfinále přišlo 234 platících diváků. No a na poslední zápas nás přijelo do Mostu podpořit padesát příznivců," dodal předseda klubu.