Dívky soutěžící o titul miss jsou ve světě obvykle považovány za nepříliš inteligentní panenky, které odpoví na jakoukoli otázku přáním světového míru. Šestnáctiletá studentka Vendula Balgová rozhodně patří do jiné skupiny. „Chodí k nám pravidelně. Poctivě trénuje, všem pokynům bedlivě naslouchá," říká o sympatické studentce strážnického gymnázia šéf těmického boxerského klubu Dalibor Klobáska. „Chodí k nám proto, aby si zlepšila fyzickou kondici a postavu. U nás si také vybije energii a zvýší sebevědomí," říká Klobáska.

Pohled na mladou dívku, které přeskakuje švihadlo a s kamarádkou piluje údery, mu dává za pravdu. „Máme tu i vysokoškoláky, podnikatele a další lidi, kteří přes den sedí v kanceláři u počítače. Box je dobrý relax," pronesl Klobáska.

Vendula Balgová souhlasí. „Byl to nápad mamky. Taťka první nechtěl, abych boxovala, ale teď je rád, že se tomuto sportu věnuji," řekla šestnáctiletá studentka.

Rodačka ze Strážnice dojíždí do Těmic pravidelně. Přehnané ambice však mladá slečna nemá. „Chci se vypracovat. Pokud se tomu budu věnovat delší dobu, třeba se jednou podívám i do ringu. Zatím mě to neláká, ale jednou bych si to chtěla zkusit," pravila Balgová, kterou nelze ve dvacetičlenné skupince mezi sedmnácti chlapy přehlédnout.

Balgová na sebe umí upozornit. Titul jedenácté Kočky Rádia Jih sice nezískala, ale mezi dalšími kráskami se rozhodně neztratila. „Sice jsem nevyhrála, ale myslím, že se mi to povedlo. Pro mě bylo důležité, že jsem se ukázala. Věřím, že mi pomůže samotná účast," řekla Balgová.

Sympatická dívka by se v budoucnu ráda věnovala modelingu naplno. „Na přehlídkovém mole se cítím o něco lépe než při boxu. Srovnávat to ale moc nejde. Sport miluji a nedokázala bych bez něho žít," uvedla Balgová, které se v dětství věnovala i volejbalu.

Pokud v budoucnu potkáte na módní přehlídce dívku s boxerskými rukavicemi, nejspíš to bude tahle holka ze Strážnice. „Modeling a box? Ideální kombinace," usmívá se Balgová.