Ratíškovický rodák, který je žákem páté třídy základní školy U Červených domků v Hodoníně, po přestupu z minibike na větší motocykl Ohvale zazářil především na mistrovství Evropy v Itálii, kde získal cenný bronz.

Kučeřík na motocyklu Ohvale 110 uspěl i v tuzemské konkurenci, když ovládl domácí šampionát a stal se mezinárodním mistrem České republiky.

Na slavnostním vyhlášení v budově Autoklubu České republiky v Praze si pak podmanil populární anketu a zvítězil v kategorii Talent roku 2023 v závodech silničních motocyklů miniracing.

Jezdec ze Slovácka je i mezinárodním mistrem Slovenska, rovněž zazářil na několika prestižních závodech v Itálii.

Kučeřík se startovním čísle 100 tak navázal z výsledky z předchozích sezon. V roce 2021 dovezl z Chorvatska titul mistra Evropy v Minimoto.

Úspěšná hodonínská výprava. Zleva v zadní řadě stojí Tomáš Blinka, trenér Martin Vališ a Tibor Kubík, zleva v přední řadě Jan Pecka, Matyáš Holický a Simon Tuf.
Zápasníci Pecka a Blinka zvítězili v Šamoríně, odkud Sokol přivezl čtyři medaile

Kariéru ratíškovického mladíka bedlivě sleduje i Filip Salač. Přední český jezdec působící v seriálu MOTOGP a to v kategorii Moto2 se s Kučeříkem kamarádí, společně tráví na motocyklových drahách nebo i na zimních soustředění ve Španělsku spoustu času.

„Na sezonu 2024 jsme spolu domluvili další spolupráci, která se momentálně připravuje," říká hrdý tatínek šikovného jezdce David Kučeřík.

„Za Šimona bychom chtěli poděkovat všem partnerům, sponzorům, kamarádům a v neposlední řadě škole U Červených domků v Hodoníně za spolupráci, podporu a vstřícnost v tak těžkém a náročném sportu," dodal Kučeřík starší.