O víkendu se kyjovské ulice změní na motocyklovou dráhu. Už počtvrté se tudy proženou legendy na svých strojích. Kyjovský okruh odstartuje v sobotu tréninky. Po nedělním poledni začíná závod.

Již čtvrtým rokem bude v Kyjově první zářijový víkend patřit motocyklům. Sobotní i nedělní dopoledne budou vyhrazena kvalifikačním tréninkům a samotné závody budou zahájeny k nedělnímu poledni.

Závody se uskuteční ve třídách 175 ccm, 250 ccm, do 350 ccm, nad 350 ccm, supermono, ukázková jízda sidecar a osobností.

Závodům, kterých se účastní přibližně 120 jezdců různých národností, přihlíželo v minulosti kolem 8000 diváků. Letos očekává organizátorský tým Motoklubu Kyjov návštěvu až 15 000 diváků.

Při závodech se bude opět možné setkat s šestinásobným mistrem světa Jimem Redmanem, nositelem Řádu britského impéria. Dalším vzácným hostem bude Heinz Rosner, bývalý veleúspěšný jezdec Grand Prix. Přijede také jeho krajan Ralf Engelhardt, čtyřnásobný mistr světa v sajdkárech.

V Kyjově se objeví i Jakub Smrž, jezdec mistrovství světa superbike, který přijede i se svým bratrem Matějem v doprovodu celého závodního týmu.

Pro diváky je připraveno mnoho doprovodných akcí, jako například kaskadérská show Aleše Poláka s partnerem. Pro nejmenší nachystal Automotodrom Brno ukázkovou jízdu minibike.

Výstava historických i nových motocyklů s názvem Motocykl včera a dnes se koná v MKS Kyjov od 21.srpna do 5. září. Na výstavě se svým fotografiemi z loňského ročníku Kyjovského okruhu bude podílet i starosta města Kyjova, František Lukl. Fotografie motocyklových pádů zase ukáže Luboš Novosád.

Fanoušci kapely Chinaski si jistě nenechají ujít jejich první koncert před vydáním nového CD. Chinaski music space party se koná v sobotu od 19.00 v letním kině Kyjov. V restauraci U Jančů ten stejný večer zahraje skupina Walter Bartoš band. Novinkou bude i motojarmark v areálu sokolovny, na kterém se představí i neziskové organizace zaměřené na prevenci bezpečnosti v dopravě.

Sobotní tréninky začínají v 10.00 a končí před 18.00. Nedělní program odstartuje svým vystoupení kaskadér Aleš Polák. Zavodit se začíná v poledne a okruh bude uzavřen v 18.30.

„Na letošní ročník jsme připravili tribunu v prostoru startu a cíle a také kvalitnější ozvučení. Oproti minulosti jsme více investovali do reklamy, proto očekáváme i větší diváckou účast, jak z České republiky, tak ze Slovenska, Německa, Rakouska a možná i z Maďarska,“ představil letošní novinky předseda pořádajícího Motoklubu Kyjov Miroslav Frodl.