„Začátek sezony na dubňanské trati Máj patřil nejmenším motokrosařům a třídě Hobby, kteří v Dubňanech odjeli první závod svého letošního seriálu,“ uvedla ředitelka závodů Slavomila Dohnálková. K tomuto klání patřil jěště vložený volný závod jezdců s licencí a bez licence.

„Přivítali jsme tu sto třicet pět jezdců nejen z Česka, ale i Slovenska, Polska a Rakouska,“ přiblížila hojnou účast ředitelka motokrosového klání. Počasí přálo. „I když pár dní pršelo, stejně bylo zapotřebí trať kropit. Přesto se prášilo, ale náladu na závodění to nikomu neubralo,“ s úsměvem dodala Slavomila Dohnálková.

V neděli se jel již třetí závod seriálu Přeboru Moravy. Na trati se postupně v několika kategoriích objevilo 116 jezdců. Třída Veterán je rozdělena do tří kategorií podle věku. Ve třídě B se umístil na šestém místě Josef Hlavatý ze Šardic. Jinak nikdo z regionu nezávodil.

Dubňanský Miroslav Ilčík se pro zranění nezúčastnil. V neděli bylo počasí obdobné, snad jen toho prachu bylo více. I s tím si však pořadatelé věděli rady. „Novinkou pro jezdce bylo, že měli poprvé k dispozici sprchy s teplou vodou.

Taky toho hojně využili a samozřejmě si to i pochvalovali. Tato služba je totiž na motokrosu spíše vyjímkou,“ upozornila Slavomila Dohnálková. Po oba dva dny sledovaly závody asi dvě stovky platících diváků.

Motokrosové výsledky

 

Přebor Moravy Junior:

50 ccm: 1. Petr Kolaja, 2. Šimon Jošt, 3. Luděk Švábenský;
65 ccm: 1. Lubomír Huňka, 2. Jaroslav Antalovič, 3. Adam Geryk;
80 ccm: 1. Tom Blaha (Dubňany), 2. Jakub Strachota, 3. Marek Dřevo;
Hobby: 1. Galia Daniel, 2. Radek Hajíček, 3. Petr Závodný
Skupina A - jezdci s licencí: 1. Marek Sukup (Velká nad Veličkou), 2. Radim Palička, 3. Miroslav Petřík, 5. David Kučeřík (Dubňany);
Skupina B - jezdci bez licence: 1. Petr Trávníček, 2. Michal Zicha,3. Ladislav Buček (Milotice), 4. Radim Chanečka (Rohatec), 5. Patrik Kühn (Kyjov)

Přebor Moravy:

125 ccm: 1. Marek Sukup (Velká), 2. Tomáš Dokoupil (Olomouc), 3. Matěj Lakomý (Brno), 4. Milan Laga (Těmice), 6. Ondřej Dohnálek (Dubňany), 11. David Kučeřík (Dubňany), 19. Jan Tománek (Dubňany);
Open: 1. Jiří Bitner (Olomouc), 2. Jan Tesař (Slavkov), 3. Václav Švástal (Olomouc), 7. Milan Laga (Těmice).