Hrdinou rozhodujícího duelu byl brankář Michal Motyčka. Gólman FC Veselí nad Moravou, jenž na turnaji chytal za rodné Vnorovy, v základní hrací době zneškodnil několik vyložených šancí soupeře a při pokutových kopech si poradil i s pokusem nejlepšího střelce Jiřího Valáška.

Fotbalisté Vnorov byli v penaltové loterii stoprocentní a po přesných zásazích sourozenců Bittnerových a Michala Kočiše slavili nečekaný triumf. „Radost byla obrovská. Nečekali jsme, že bychom mohli turnaj v takové sestavě vyhrát. Nikdy dřív jsme se tak daleko nedostali. Pro nás je to velký úspěch. Vždyť většina z nás hraje pouze okresní přebor, jiní kluci nastupují třeba v divizi. Ale turnaj jsme odedřeli a za bojovnost byli právem odměnění,“ prohlásil člen vítězné party Josef Bittner.

Kapitán Vnorov byl navíc pořadateli oceněn nejlepším hráčem Memoriálu Páji Šrahůlka. „Moc si toho považuji. Podle mě tam ale byli daleko lepší hráči,“ říká skromně Josef Bittner.

Ten se svými kamarády nebyl považován za favority. Vždyť Vnorovy v této sestavě nastoupily v Kozojídkách vůbec poprvé. Fotbalisty z okresního přeboru doplnili brankář Michal Motyčka, Martin Pazdera z Vřesovic a Lukáš Kočiš, který působí v dorostu Slovácka.

Agro ale na tradičním klání sázelo na kolektiv a poctivou práci. Na hřišti v Kozojídkách se prezentovala poctivými výkony a bojovností. „Ve finále jsme se pouze bránili,“ přiznává Bittner.

Vnorovy v úvodním zápase podlehly týmu Promile 2:3, v dalších zápasech ale zvítězily a do vyřazovacích bojů šly z druhého místa.

V osmifinále si poradily s Chlapíky, v boji o postup mezi nejlepší čtyři týmy zase přehrály Naše Kójky. Bojovná parta zvládla i klíčovou semifinálovou bitvu s Lesbami, po těsné výhře 2:1 se těšily na Kapacity.
Podceňované Vnorovy v rozhodujícím střetnutí vsadily všechno na defenzivu a obranná hra nakonec slavila úspěch. Hráči Agra přečkali několik tutovek protivníka a po remíze 0:0 spřádali plány na pokutové kopy.

Penaltová loterie patřila výtečnému Motyčkovi, který vychytal Valáška a oslavy mohly začít. „Musím poděkovat celému týmu. Všichni kluci nechali na hřišti všechno. Sáhli jsme si na dno svých sil. I když náš výkon nebyl chvílemi přesvědčivý, porazili jsme i ty nejlepší, což nakonec rozhodlo,“ prohlásil Bittner.

Fotbalisté Vnorov od organizátorů obdrželi sud piva, pohár, medaile a šampaňské. „Byl to kvalitní turnaj. Trochu sice vázla organizace a mezi zápasy byly dlouhé prostoje, ale celkově to bylo dobré,“ uvedl Bittner.
Vítězové triumf oslavili přímo v Kozojídkách na taneční zábavě. „Bylo to divoké,“ přiznal nejlepší hráč sobotního memoriálu.

Kapacity, které před týdnem opanovaly Zeus Cup ve Vlkoši, se musely spokojit s druhým místem. „S umístěním jsme spokojení, ale ve finále jsme měli vyhrát,“ ví lídr stříbrného mužstva Miroslav Čada.
Kapacitám k triumfu nepomohly ani posily z třetiligového Hodonína. Nováčky v týmu byli Radek Sasín, Filip Žák či Martin Vaverka a Jakub Dobšíček.

Kapacity sice v základní skupině dvakrát zaváhaly, když podlehly Flamengu a celku hrajícím pod názvem Banditi Bráško, v play-off ale stejným soupeřům porážku oplatily a bez problémů došly až do finále. Mizerná koncovka je však připravila o turnajové prvenství. „Dvacet minut jsme soupeře jasně přehrávali, bohužel Motyčka všechno vychytal,“ posteskl si Čada.

Třetí místo obsadily Lesby. Nejlepším brankářem byl zvolen Dalibor Zeman, cenu pro nejlepšího hráče obdržel Josef Bittner a nejlepším střelcem se stal desetigólový Jiří Valášek. Opora Kapacit stejně jako Marek Polášek z týmu Promile nastřílela deset branek, takže o vítězi rozhodl až penaltový rozstřel. Dovednostní soutěž v nožičkách vyhrál David Šebesta. Záložník FC Veselí nad Moravou v dramatickém finále předčil dalšího mladíka Marka Poláška. Jedenáctého ročníku Memoriálu Páji Šrahůlka se zúčastnilo jednadvacet týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin po pěti a šesti družstvech.

Součástí jednodenního sportovního klání byl také bohatý doprovodný program. Pořadatele pro hráče i fanoušky znovu připravili dětská vystoupení, football freestyle či různé soutěže o ceny. Večer se v areálu hřiště uskutečnila zábava s kapelou Ferrum. Nejen účastníky memoriálu roztančil DJ Tommino. „Celkově hodnotím turnaj pozitivně. Kvalita týmů byla dobrá, i lidé přišli. Chyběl mi pouze tradiční pořadatel Jan Smištík,“ dodal Čada.

Memoriál Páji Šrahůlka 2017, 11. ročník -

Finále: Kapacity – Agro Vnorovy 0:0, 2:3 na penalty

Penaltový rozstřel: Dobšíček 1:0, Valášek nedal, Miroslav Čada 2:2 - Luděk Bittner 1:1, Josef Bittner 1:2, Michal Kočiš 2:3

O 3. místo: Lesby – Banditi Bráško 8:2
Semifinále: Kapacity - Banditi Bráško 5:1, Lesby – Agro Vnorovy 1:2
Čtvrtfinále: Naše Kojky – Agro Vnorovy 0:3, Promile – Lesby 1:3, Koloušci – Banditi Bráško 2:3, Flamengo – Kapacity 1:3

Nejlepší brankář: Dalibor Zeman (Kapacity)
Nejlepší střelec: Jiří Valášek (Kapacity)
Nejlepší hráč: Josef Bittner (Vnorovy)

Na organizaci turnaje se podílí asi padesát lidí, říká Březina

Kozojídky – Napínavé zápasy, hezké akce i góly, dobrá nálada a především vzpomínání na zemřelého kamaráda. Takový byl jedenáctý ročník Memoriálu Páji Šrahůlka, který se v sobotu uskutečnil na hřišti v Kozojídkách. Tradiční turnaj v malé kopané nepokazily ani páteční bouřky.

Sobotní akce přilákala do Kozojídek dvanáct set lidí. Spousta z nich se zúčastnila fotbalového klání, další přijeli až na večerní taneční zábavu. „Ta začala ve dvacet hodin a skončila s plným parketem o půl páté ráno,“ říká s úsměvem jeden z pořadatelů, Ondřej Březina.

Obměněný pořadatelský tým nepotěšilo pouze parádní letní počasí, ale hlavně účast fotbalistů. „Vzhledem k pátečním bouřkám jsme po náročných přípravách uvítali slunce a teplo. Po minulém jubilejním desátém ročníku nás velmi potěšil vysoký zájem týmů, jejichž kvalita se stále zlepšuje,“ upozorňuje Březina. O vítězství se na Šrahůlkově memoriálu nakonec popralo jednadvacet družstev. Řada z nich měla v kádru i divizní nebo třetiligové fotbalisty. „Všem hráčům musíme za fair-play chování poděkovat. Vše se obešlo bez hádek a incidentů. Pochválit bych chtěl i práci rozhodčích, kteří si vedli nadprůměrně,“ prohlásil známý útočník Kozojídek.

Nejen toho dojala celková atmosféra sobotního klání. „Skvěle hrající kapela Ferrum i DJ Tomminno nevěřili, co se před nimi na parketu dělo,“ říká Březina.

Ten je rád, že se se v malé obci stále daří na vysoké úrovni udržovat tradici a že zájem o turnaj neupadá. „Na organizaci a celkovém chodu turnaje se podílí asi padesát lidí. Ty nejvíce těší radost a nadšení návštěvníků pro samotný turnaj, který každým rokem navštěvují kvalitnější týmy a zápasy se hrají v čím dál větším tempu,“ upozorňuje Březina.

Podle něj je práce všech lidí neocenitelná. „Bez nich by se takový turnaj v naší maličké vesnici dělat nedal,“ ví známý okresní fotbalista.

Klíčovou roli v organizaci a veškeré koordinaci celého turnaje od začátku příprav až po ukončení úklidu sehrála jako každoročně Hana Ondrůšová. „Měla stejně jako každý rok všechno pevně pod kontrolou,“ oceňuje Březina. Druhou klíčovou postava byl Aleš Domanský. Dlouholetý fotbalista Kozojídek a nyní zapálený člen výkonného výboru nováčka I. B třídy se staral o komfort hráčů.

Mezi hlavní organizátory patřil rovněž starosta obce Otakar Březina, který patří mezi spoluzakladatele turnaje v malé kopané. „Doufám, že si účastníci letošního ročníku odvezli domů skvělé zážitky a budou na memoriál vzpomínat pouze v dobrém,“ věří Březina. „My už se těšíme na příští dvanáctý ročník, který se uskuteční v obvyklém termínu začátkem července. Pro úžasné lidi se pokusíme nachystat co nejlepší podmínky,“ uzavírá Březina.