Vrchol nejen této sezony, ale i čtyřletého cyklu toužil zažít o prázdninách v Tokiu na olympijských hrách. Koronavirová pandemie ovšem zásadně ovlivnila i atletickou sezonu.

Záložník Liberce Tomáš Malinský rozhodl o třech bodech pro svůj tým.
Nechytatelný svéráz Malínský zažívá životní sezonu. Baví i svými poznámkami

Elitního mílaře Filipa Sasínka z Hodonína tak čeká závodní vrchol roku 8. a 9. srpna v Plzni. Ve skromných podmínkách republikového šampionátu. „Jednak se chci a jednak musím zúčastnit, abych dodržel smluvní závazky. Očekává se ode mě, že v závodech předvedu výkony hodné svého jména,“ uvedl bronzový medailista z běhu na 1500 metrů z halového mistrovství Evropy před třemi lety.

To už hodlá podat maximální výkon, na který si nevěřil na první větší akci české sezony, na Memoriálu Josefa Odložila v Praze. Ten se uskuteční v pondělí, ale Sasínek při něm bude scházet. „Měl jsem před začátkem sezony problémy s kolenem a radši ještě netrénuji v tretrách, abych neškodil nohám. Pořád nejsem na úrovni, na které chci být. S tretrami začnu trénovat od příštího týdne,“ vysvětluje důvod absence čtyřiadvacetiletý běžec.

Hodonínské Drtiče čeká v základní části 42 zápasů.
Drtiče čeká ve druhé lize osmičlenná skupina

Dohromady se letos plánuje zúčastnit maximálně deseti podniků. „Odhaduju, že se objevím na pěti až deseti akcích. Docela se na ně těším. Přece jen na tréninku mi chybí trochu stres a adrenalin ze závodu. Na tréninku člověk tyto emoce nezažívá, je to spíš o radosti,“ přiznal Sasínek.

Přestože je cestování po Evropě kvůli koronavirové nákaze stále obtížné, za hranice se mladý atlet zřejmě podívá. „Dostal jsem informace, že se chystají nějaké závody v Polsku, kterých se mohu účastnit. Samozřejmě záleží na situaci a jestli zase nezpřísní opatření,“ ozřejmil Sasínek.