„Zápas hodně ovlivnil silný vítr, který komplikoval hru oběma týmům. Jinak byl ale k vidění vyrovnaný fotbal s vyloženými šancemi na obou stranách. Chvíli jsme byli lepší my, chvíli zase soupeř. Ten ale na rozdíl od nás dal dvě branky a nakonec vyhrál," uvedl trenér Mutěnic Petr Zemánek, který měl k dispozici podobný tým jako minulý víkend v Břeclavi.

Vinařům znovu scházel kapitán Lukáš Trávník. Krajní bek Mutěnic je právě na testech v týmu MSK. Šanci proti Rajhradu dostal třeba dorostenec Jakub Pavelka.
Celek z Hodonínska prohrával po prvním poločase 0:1. Vinaři mohli krátce po změně stran výsledek otočit, ale útočník Baťa ani jednu ze svých dvou vyložených šancí neproměnil.

Následně obdržely Mutěnice z protiútoku druhý gól a bojující Rajhrad si už vedení pohlídal. Na výsledku 0:2 už nic nezměnily ani příležitosti Koštuříka a Marcela Čepila.
„Rajhrad tým obměnil, jeho sestava byla trochu jiná než při minulých vzájemných zápasech. Oproti podzimu měl v kádru dost mladých kluků. Ti se asi chtěli novému kouči ukázat a do hry dali o něco více než my," řekl Zemánek.

Toho konec trenéra Jaroslava Janoška, který s bývalým ligovým útočníkem Zlína a Drnovic působil v Ratíškovicích, hodně překvapil. Známý kouč skončil po neshodách s vedením klubu u prvního týmu Rajhradu po dlouhých třinácti letech. Novým trenérem celku z Brněnska se stal Lubomír Burian, jenž doposud působil ve funkci trenéra dorostu a v minulosti trénoval i muže Bučovic.

Mutěnice se v domácím prostředí představí v sobotu 8. února, kdy doma od čtrnácti hodin hostí divizní Bohunice.