„Naším cílem bylo zahrát si zápasy ve vyřazovacích bojích. Cíle jsme splnili,“ říká týmová dvojka Ján Medvecký. „Opravdu to byla úspěšná sezona. Jen jsme čekali, že v semifinále víc potrápíme Hradec,“ konkretizuje jednička ČSAD Lukáš Skořepa.

Přitom sezona se pro hodonínský první tým nevyvíjela nejlíp. V rozjeté sezoně odešel Lumír Juřík a za prvoligovými stoly se aklimatizoval Ivo Mikulec z extraligového Havířova. Navíc Skořepu, Medveckého a Mikulce doplnil teprve čtrnáctiletý Peter Tuček. „Je to zarputilý bojovník, který nevzdá žádný míček,“ smekl před mladíčkem Skořepa.

Jistý Sitak

Hodonínští nakonec do play off postoupili ze čtvrté příčky. Ve vyřazovacích bojích je čekal vítěz základní části Sokol Hradec Králové. „Týmy první čtyřky jsou vyrovnané. Šanci jsme proti Hradci měli,“ myslel si Ivo Mikulec. Proti Hodonínu však potvrdil své kvality nejlepší hráč soutěže exstrážnický Ukrajinec Sitak a zadařilo se také Šlapákovi. „Sitak má i na extraligu, moc nekazí. Sice jsem jej v základní části jednou porazil, ale v play off se mi to nepodařilo zopakovat,“ uznal Skořepa.

Právě tomu se však v semifinále dařilo nejlíp, Medvecký s Mikulcem si vybrali slabší chvilky. „Doma jsem vyhořel já, v Hradci zase Mikulec,“ uznal Medvecký. Z vyřazení si však Hodonínští nedělají těžkou hlavu. „Se sezonou jsme spokojení. Kdybychom byli kompletní, tak bychom mohli do play off z druhého místa. Postup do mužské extraligy ale i z finančních důvodů nebyl naší prioritou,“ uvedl šéf hodonínského klubu Richard Brhel.

Skořepa jde do Německa

Ten se bude muset v příští sezoně obejít bez týmové jedničky Lukáše Skořepy. „Domluvil jsem se s klubem TV Bad Rappenau, který hraje německou Oberligu,“ nastínil další kroky Skořepa.

Co jej vedlo k tomu, hrát za zelenými stoly blízko Stuttgartu? „Už tam hraje Peťa Vajbar. Klesá úroveň naší první ligy, není to úplně ono. Chtěl jsem novou motivaci. Navíc mi nabídli dobré finanční podmínky,“ řekl k odchodu Lukáš Skořepa.

Čtvrtý celek prvoligové tabulky tak zřejmě v příští sezoně nebude bojovat o finále. „Náhradu za Lukáše zatím nemáme, ale pokusíme se posílit. Myslím si však, že i současné sestavě bychom měli soutěž udržet,“ uzavírá předseda klubu Richard Brhel.