Turnaj Czech Junior & Cadet Open si našel v nabitém kalendáři světových mládežnických akcí své pevné místo. O start v Hodoníně projevilo zájem 312 hráčů a hráček ze čtyřiatřiceti zemí z celého světa. Na programu bude dvanáct soutěžních disciplín ve dvou věkových kategoriích – kadetské a juniorské.

Ve startovní listině nechybí nejlepší Evropané, nejpočetnější zahraniční výpravy tradičně dorazí z Rumunska, Slovenska, Polska a Švédska. „S počtem přihlášek určitě jsme spokojeni. Je to opět několik desítek hráčů nad oficiální limit turnaje. Již nyní ale máme potvrzeno od kompetentního manažera, že nebude dělat žádné omezení, tím pádem mohou všichni přihlášení na turnaji startovat," říká ředitelka Czech Junior & Cadet Open 2016 Andrea Botková.

Sportovní příznivci se mohou těšit na absolutní evropskou špičku v juniorech, kterou určitě budou chtít potrápit mladí Japonci. Kromě Francouzů a Němců se do Hodonína sjede téměř kompletní špička evropských juniorů. Také v juniorkách je konkurence vysoká, nechybí první tři hráčky evropského žebříčku, Diaconuová, Zarifová, Dragomanová.

Zajímavé bude srovnání hry nejlepších Evropanek s Asiatkami. I v kadetské kategorii se v Hodoníně sejde velice kvalitní konkurence. „Už výčet přihlášených zemí naznačuje, že v Hodoníně přivítáme téměř celou Evropu, doplněnou o kvalitní hráče z Asie a jednotlivce z Afriky a Jižní Ameriky. Bohužel, kvůli termínové kolizi chybí Německo," říká Botková.

Česká nominace čítá čtyřiatřicet jmen „Naše největší želízka jsou tradičně Tomáš Polanský a Zdena Blašková. K medailovým nadějím ale určitě patří také družstvo juniorů, dále sehraný ostravský debl Patrik Klos – Jiří Martinko. Tomáš Polanský a Zdena Blašková se ve čtyřhře představí po boku kvalitních zahraničních partnerů, a měli by se rovněž zařadit k aspirantům na medaile," pronesla Botková.

Ve schválené nominaci reprezentačních trenérů mládeže nechybí ani čtyři zástupci domácího Hodonína. V juniorských soutěžích se představí Markéta Ševčíková, Anežka Ilčíková a Barbora Blechová, mezi kadety se o postup do hlavní soutěže popere Filip Hromek. „Jsem moc rád, že jsem se do nominace dostal. Byl bych spokojený, kdybych postoupil ze základní skupiny, protože jenom projít kvalifikací bude nesmírně složité. Konkurence je velká, každopádně pro úspěch udělám maximum," říká čtrnáctiletý mladík. Dubňanský rodák v letošní sezoně sbírá zkušenosti především v Mikulčicích, kde nastupuje ve třetí lize mužů.

Vedení pořádajícího klubu SKST Mart Hodonín vkládá největší naděje i do sedmnáctileté Markéty Ševčíkové, která startuje na mezinárodním klání již poněkolikáté. „Chtěla bych uhrát aspoň druhé kolo," dodala talentovaná stolní tenistka, která se do Hodonína vrátila z hostování v Hluku.

Jedna z nejvýznamnějších akcí letošního roku startuje ve sportovní hale TEZA ve středu 10. února, kdy se uskuteční soutěže jednotlivců juniorské kategorie. Pětidenní klání vyvrcholí v neděli soutěžemi družstev a jednotlivců kadetské kategorie

Czech Junior & Cadet Open 2016

Program turnaje:

10. až 11. února: soutěže jednotlivců juniorské kategorie

12. až 13. února: soutěže družstev juniorské kategorie

12. až 14. února: soutěže družstev a jednotlivců kadetské kategorie

Nominace České republiky

Junioři

A družstvo: Tomáš Polanský, Patrik Klos, Jiří Martinko

B družstvo: Vlastimil BUBEN, Ondřej LAPČÍK, Vojtěch ROZINEK

C družstvo: Michal Mikolášik, Stanislav Dusík, David Průša, Tomáš Koldas

Juniorky

A družstvo: Kateřina Čechová, Markéta Ševčíková, Nikita Petrovová

B družstvo: Anna Matějovská, Dagmar Pěnkavová, Stanislava Slezáková

C družstvo: Anežka Ilčíková, Barbora Blechová, Veronika Bošinová

Pouze jednotlivci: Zdena Blašková

Kadeti

A družstvo: Jan Valenta, Tomáš Martinko

B družstvo: Filip Černota, Radim Bako, Filip Hromek

C družstvo: František Onderka, Šimon Bělík, Radek Skála

Kadetky

A družstvo: Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová

B družstvo: Tereza Pytlíková, Niamh Štricová

C družstvo: Linda Záděrová, Anna Stránská, Kristýna Pěnkavová