Domácí hráčky se svému soupeři oddaly už na začátku utkání, kdy tomu také nasvědčoval stav z osmé minuty, a to 0:4. V desáté minutě se poprvé v zápase prosadily i domácí házenkářky, jmenovitě Kalinová, která zkusila střelbu z dálky. Minutu na to ji napodobila Gärtnerová, jež snižovala stav na 2:5. Velkou šanci měla i kanonýrka Patrnčiaková. Ta ale svůj rychlý únik do protiútoku neproměnila. Zde se uplatnilo pravidlo, nedáš-dostaneš. Hosté z následné druhé vlny upravili stav na 2:6.

„Začátek utkání byl z naší strany ustrašený. Na holkách bylo vidět, že ze soupeře mají respekt. Nebyli jsme schopni si dat dobrou přihrávku. Nehledě na to, že první gól jsme dali až v desáté minutě,“ byl rozhořčen trenér domácích René Gärtner. První sedmimetrový hod zahrával Hodonín v sedmadvacáté minutě, kdy ho šla s překvapením házet mladá spojka Kalinová namísto opory týmu Patrnčiakové. Té se v duelu proti několikanásobnému mistrovi vůbec nedařilo. Za šedesát minut hry nezaznamenala ani jednu branku. Střelecké otěže tentokrát převzala mladá Kalinová, jež vsítila devět gólů.

Ani na straně hostů nepodaly hráčky stoprocentní výkon, i když nad celkem Hodonína zvítězily 20:30. „Klání jsme dotáhli do vítězného konce. Na to, že jsme proti takovémuto týmu udělali dvacet technických, tak výhra o deset branek je fajn. Mrzí mě, že nám moc nefungovaly přechody do útoku a bylo tam celkově hodně technických chyb,“ řekl kouč Iuventy František Urban.

HK Hodonín - Iuventa Michalovce 20:30 (8:17).
Sestava a branky Hodonína: Nejezchlebová, Zichová – Poláchová 1, Jadamíková 2, Jastrábová, Gärtnerová 3, Pospíšilová, Kalinová 9/3, Patrnčiaková, Nováková, Višňovská 1, Budayová 4.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 170.