O víkendu se po desáté sjedou jezdci, jejich doprovod a fanoušci na kyjovské Slovácko, kde jako vždy začíná mezinárodní seriál v závodech automobilů do vrchu KW Berg-Trophy. Tento velmi prestižní seriál je letos nově vypsán jako Mistrovství Střední Evropy 2009.

Pořadatelům se zatím přihlásilo 134 jezdců. Letos se můžou fanoušci těšit na obhájce podzimního vítězství sudoměřického Michala Novického na voze Reynard 032 F3, a desetinásobného vítěze Slováckého kopce Miloše Zmeškala na dalším formulovém voze Dallara F3, na špičkový 550 „koňový“ vůz Mitsubishi Colt Marka Rybníčka, na Martina Šípka se sportovním prototypem Lucchini, na Slováka Zdeno Pastvu s vozem Alfa Romeo 156 WTCC, Vladimíra Vitvera na speciálu Lotus WR-9, reprezentanty Milana Svobodu na Dallaře JSC, prvního vítěze Slováckého kopce v roce 2005.

Na startu bude mnoho dalších výborných jezdců a překrásných automobilů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska.

Tréninkové jízdy začínají vždy v sobotu i neděli od 8.00, závodní jízdy po oba dny od 13.00. Žádáme diváky, aby do areálu závodu přicházeli s větším předstihem a to od obcí Násedlovice, Karlín nebo Čejč. Výsledky závodu budou po oba dva dny k dispozici on-line na webových stránkách www. berg-trophy.cz, kde jsou i další informace o závodu nebo celém seriálu.