Důvodem Nejezchlebova konce u mužstva nejsou spory s hráči ani nepřesvědčivé výkony či výsledky, ale pracovní povinnosti a nedostatek času. „Trenér u nás působil dlouho, dělal i předsedu oddílu, takže za předchozí práci mu všichni musíme poděkovat," uvedl nový předseda slováckého klubu Milan Maxera.

Mladý funkcionář bude s kolegy celou situaci řešit na pravidelném zasedání výkonného výboru. „Zatím trenéra nemáme, ale intenzivně na tom pracujeme," říká Maxera. Toho více než absence kouče momentálně trápí nedostatek financí a hlavně malá mládežnická základna. „Nechci se bavit o penězích, těch je málo všude. Spíše řešíme nedostatek dětí. Nechci říct, že jich máme málo, ale představovali bychom si jich více," přiznává Maxera. „Dětem se bohužel příliš sportovat nechce. My jim přitom můžeme nabídnout nejen nové hřiště, ale i kvalitního trenéra," přidal.

Problémy s hráči však má i první mužstvo. Už po zápase s Opatovicemi nad Labem z pracovních důvodů skončili Bauer, Daněček a Šimek, na marodce jsou navíc Fišer s Provazníkem, takže slovácký celek šel do víkendového dvojzápasu bez dvou stabilních obránců a útočníků, což se projevilo na hře i výsledcích. „Potýkáme se s tím celé jaro. Bohužel hráváme v sedmi, osmi lidech a musí nám pomoci i hráči, kteří nehráli třeba deset let. Samozřejmě na těch výkonech se to projeví," uvedl Jan Fišer. Zkušený útočník sledoval víkendové duely pouze ze střídačky. Do hry kvůli zranění rovněž nezasáhl. „Je to škoda. Na druhé straně jsme poslední roky měli i štěstí, protože v útoku jsme hrávali ve třech, čtyřech lidech. Zranění se nám vyhýbala, letos nás marodka postihla a bohužel je to poznat," pronesl Fišer.

Dres Veselí tak i po skončení kariéry znovu navlékli mazáci Mrózek s Menšíkem, kteří neváhali a zdecimovanému mužstvu ve složitém období vypomáhají. Na výhru ale se svými spoluhráči ve víkendovém dvojzápase nedosáhli.

Slovácký celek nejprve ve zrekonstruované sokolovně vyzval sedmé Kokory. Sobotní duel přinesl zajímavou podívanou. Zatímco oběma útokům se dlouho i se štěstím dařilo proměňovat šance, veselská obrana se potýkala s problémy. Veselané marně hledali optimální složení, výraznou změnu nepřineslo ani přesunutí útočníka Menšíka do obrany.

I přesto Jihomoravané s Kokory dlouho vedli. Ve druhé půli ale o náskok přišli a remízu zachránili až pět vteřin před koncem, kdy na konečných 21:21vyrovnal Jan Hanák. „Duel s Kokory byl vyrovnaný. Soupeř má mladý tým. Jeho hráči jsou šikovní, běhaví. My jsme s nimi měli problémy, protože nám chybějí dva stabilní obránci a útočníci. Zápas měl spád, divákům se musel líbit. Za bod jsme rádi," řekl Fišer.

Remízou nakonec skončil i nedělní duel s posledním Osekem nad Bečvou. Házenkáři Veselí byli za čtvrtou dělbu bodů z posledních pět duelů rádi, protože s outsiderem po prvním poločase prohrávali 6:9. „Bohužel náš útok nedokázal navázat na povedený sobotní zápas a dopouštěl se mnoha chyb, což společně s dalším nevýrazným výkonem obrany plně odpovídal předváděné hře na hřišti," uvedl obránce Pavel Vaďura. Domácí ovšem po přestávce přidali, v závěrečných deseti minutách započali stíhací jízdu a skóre nakonec srovnali na 16:16. „Proměněné šance společně se zlepšenou hrou obrany, za kterou se rozchytal góman Pejša, znamenalo vyrovnání hry. Remízu jsme však vydřeli až díky pořádné dávce štěstí a odpískanému šestimetrovému hodu na konci střetnutí," dodal Vaďura. Jihomoravané i přes další ztrátu zůstali v druholigové tabulce na čtvrtém místě. V neděli dopoledne doma hostí Ostopovice.

Národní házená, 2. ligaSK NH Veselí nad Moravou – TJ Sokol Kokory 21:21 (12:10)
SK NH Veselí nad Moravou: Pejša – Vaďura, Václavík, Kuchařík – Mrózek (8), Hanák (1), Malovaný (9), Menšík (3), trenér a vedoucí družstva: Karel Knebel.
SK NH Veselí nad Moravou – TJ S. Osek nad Bečvou 16:16 (6:9)
SK NH Veselí nad Moravou: Pejša – Vaďura, Václavík, Kuchařík – Mrózek (5), Hanák, Malovaný (9), Menšík (2), trenér: Karel Knebel., vedoucí družstva: Jan Fišer
Starší žáci: Jihlava – SK NH Veselí nad Moravou 23:21 (11:12)
SK NH Veselí nad Moravou: Skřivánek – Nejezchleba, Čajka, Studnička, Rybecký, M. Neumann Martin, T. Neumann – Pazdera (15), Šiška (6), Staněk, Rozehnal. Trenér: Petr Kozumplík, vedoucí družstva: Radim Kotásek.