Veselané i na začátku nového soutěžního ročníku bojují s marodkou a absencemi hráčů. Do Podhorního Újezdu Jihomoravané zavítali bez Tomáše Václavíka, Lukáše Soukupa a kapitána Pavla Fojtíka. I bez opor ale hosté pomýšleli na bodový zisk.

Vstup do utkání se veselským hráčům povedl. Slovácký celek si brzy vypracoval čtyřbrankový náskok. „Toto vedení jsme začali postupně zvyšovat. Protože domácím citelně scházel Patrik Bajer, nedokázal soupeř s námi držet tempo," uvedl vedoucí veselského družstva a předseda klubu Milan Maxera. Hosté svědomitou hrou protivníkovi odskočili na rozdíl sedmi branek, po prvním poločase tak vedli 15:8.

Na začátku druhé půle sice Podhorní Újezd dokázal vstřelit tři rychlé góly v řadě a snížit ztrátu, po oddechovém čase se ale Veselané zklidnili a navázali na výkon z úvodní části. Dobrá hra obrany společně s kreativními útočnými akcemi nakonec vedla k výsledku 24:16. Triumf hostujícího týmu pečetil trestným hodem po čase Kamil Provazník. „Kluky musím pochválit. Na východě Čech opravdu odehráli dobré utkání," řekl Maxera.

Ve druhém utkání hostilo veselské mužstvo celek z Kokor. Začátek zápasu byl vyrovnaný, za nerozhodného stavu 3:3 však v útočných řadách obou celků přišel střelecký útlum. „Na naší straně byl způsoben neproměněním několika střel, zatímco u hostů byla důvodem neschopnost překonat obranu domácích hráčů," hodnotil Maxera. „Trvalo dlouho, než se jedno z mužstev prosadilo. Poté pokračovala vyrovnaná hra a poločas skončil za stavu 8:6 pro domácí," přidal veselský činovník.

Vstup do druhé půle se ale Veselanům nevydařil podle představ. Jihomoravané místo navýšení náskoku povolili soupeři snížit na rozdíl jediné branky.

Následně domácí hráči zlepšili svůj výkon, dostali se do vedení o tři góly a vše nasvědčovalo tomu, že zápas již poklidně dospěje do vítězného konce. V závěru ovšem veselský útok opět ztratil míče střelbou do tyče, a umožnil tak soupeři stáhnout v závěru hry náskok na jeden gól. Veselané po dramatické koncovce zvítězili 16:15. „V tomto utkání naši útočníci neměli svůj den a promarnili řadu gólových šancí střelbou do tyčí, nicméně týmovou hrou a bojovností tento zápas dovedli do zdárného konce. Roli sehrála i dobře hrající obrana s novou posilou Josefem Blažkem z Chropyně," prohlásil Maxera.