Nejezchlebová v letošní sezoně patří k nejlepším gólmankám první ligy žen, spoustu parádních zákroků si připsala i ve středečním pohárovém zápase. I když Hodonín doma prohrál 23:36 a v soutěži skončil, slyšela veselská odchovankyně chválu ze všech stran. „Poslouchá se to dobře. Škoda, že jsme neuhrály ještě lepší výsledek," zůstává v klidu Nejezchlebová.

Ta se po příchodu z interligového Veselí do Hodonína v brance střídala s Ivetou Blažkovou, proti Zlínu ale vydržela mezi třemi tyčemi celých šedesát minut. „Chytalo se mi dobře," přiznává Nejezchlebová, která nepatří mezi trémistky.

Atraktivní duel se Zlínem nijak zvlášť neprožívala. „Brala jsem to spíš jako přátelský zápas," překvapuje.

„Je lepší, když je člověk uvolněný a nemá co ztratit. Mohly jsme jenom překvapit," vysvětluje.

Zatímco fanoušci očekávali další třeskutý souboj s moravským rivalem s nádechem derby, oslabený Hodonín favorita až tolik nezlobil. „Máme užší kádr než Zlín, který tady měl dvojnásobek hráček. Soupeř hraje rychlou házenou. Fyzicky ani kondičně jsme mu nestačily," říká Nejezchlebová.

Domácí házenkářky soupeři vzdorovaly jen v samém úvodu. Slovácký celek v 9. minutě nečekaně vedl 5:4, ale o náskok brzy přišel a ve zbytku utkání jen marně dotahoval náskok rozjetého protivníka. „Snažily jsme se, dvacet minut bylo slušných. Ani ve druhém poločase to nebylo vyloženě špatné, ale síly nám ubývaly," uvedla Nejezchlebová.

Do Final four Českého poháru žen, který se mezi vánočními svátky uskuteční v Jindřichově Hradci, postoupil Sabadkův výběr. „Zahrála bych si tam ráda, na druhé straně aspoň budu mít od házené chvíli klid," nachází pozitivum na vypadnutí hodonínská gólmanka.

První půlrok ve vyšší soutěži dal ambicióznímu nováčkovi pořádně zabrat. I když Hodonín na úvod sezony podlehl béčku Zlína, díky vítězné série se dostal do čela tabulky, kde prožije i vánoční svátky. „Jsem spokojená. Nečekala jsem, že nám to tak půjde a že po polovině sezony povedeme první ligu," říká.

O postupu do interligy, kterou chytala v minulých letech, ale Nejezchlebová nemluví. „Čeká nás těžká jarní část, nic v kapse ještě nemáme," ví.

Sympatická házenkářka se společně s klubovými spoluhráčkami Laurou Kováčikovou a Nikolou Kalinovou nedávno představila na třetím ročníku Utkání hvězd první ligy. Ve Zruči nad Sázavou měl nakonec navrch výběr moravských družstev, který v exhibičním zápase porazil české kolegyně 35:32.

Nejezchlebová si netradiční duel stejně jako zbytek nominovaných hráček náramně užila. „Organizace byla špičková. Pořadatelé odvedli skvělou práci," chválí Nejezchlebová.

Nejen ji organizátoři několikrát překvapili. „Měli to vymakané. Třeba nástup byl jako v NHL," líčí atmosféru nevšedního střetnutí.

„Navíc přišla spousta lidí. Zápas, který byl plný srandiček, splnil očekávaní. I galavečer jsem si užila," uzavírá.