Ještě předtím si ale musí mladý Veselan splnit na východě Slovenska pracovní povinnosti. “Před závodem budu mimo hlavní dění. Proto bude pro mě bude příprava na tento závod dost hektická. Zřejmě se vrátím až když budeme odjíždět do Havlíčkova Brodu na seznamovací jízdy,“ říká Patrik Kovář. „Takže s přípravou zřejmě tentokrát moc nepomůžu,“ doplnil dvacetiletý mladík.

Ten si spolupráci s Jakubem Remeněm znovu zopakuje 28. května, kdy se Rally Posázaví v Havlíčkově Brodě koná. „Zřejmě se bude jednat o náš společný poslední start. Takže si říkáme, že to do třetice už musí vyjít. Doufám, že auto konečně dovezeme do cíle a že urveme nějaký ten věnec,“ přeje si Kovář.

Sehrané duo muselo kvůli technickým problémům odstoupit z Rally Světlá i z Valašské zimy. Na Vysočině se opět po roce sejdou nadšenci automobilového sportu. Závod se již podruhé jede jako Memoriál Karla Švece, který na této soutěži před dvěmi lety po nárazu do stromu

tragicky zahynul. „Rally je sport, který může být hodně nebezpečný. Může nám vzít vše, co jsme měli rádi a může nám vzít toho, koho jsme milovali. S tímto faktem však posádky do vozů již usedají. Stát se to může bohužel komukoliv, i těm nejlepším,“ říká Kovář.

Mladý navigátor měsíc před startem soutěže mnoho informací nemá. „Bohužel zatím není možné říct, kolik rychlostních zkoušek a ani počet posádek pojede,“ krčí rameny Kovář.

Ten znovu shání sponzory pro svoji zálibu. „S hlavním partnerem OKL Octárnou Bzenec jsme domluveni. Na autě je však ještě hodně volného místa, které by mohli případní sponzoři nebo partneři využít,“ nebrání se spolupráci s dalšími firmami Kovář.