Okresní město bude opět hostit další velký podnik ve stolním tenise. Po Czech Cadet Open a seniorském mistrovství republiky čeká na hodonínské pořadatele zatím nejvýznamnější akce – Czech Junior and Cadet Open 2011. Hodonín se tak zařadí mezi města, jako jsou například egyptská Káhira, jihoafrické Kapské Město, peruánskou Limu, Hong Kong, kanadský Vancouver, argentinské Buenos Aires a Santiago de Chile, kde odehrají další díly světového juniorského okruhu ITTF (Mezinárodní federace stolního tenisu). „Přidělení Czech Junior and Cadet Open do Hodonína je pro všechny členy, přátele a partnery klubu výzvou a závazkem pro odvedení bezchybného pořadatelství a spokojenost všech účastníků akce,“ uvedl předseda šestinásobných republikových šampiónek SKST ČSAD Hodonín Richard Brhel.

Na turnaj dotovaný třemi tisíci amerických dolarů se sjede a sletí kolem tří set stolních tenistů a tenistek z celého Světa. „Město Hodonín nabídne zázemí a prostory moderní sportovní haly. Velice nás těší, že můžeme být hostiteli důležité sportovní akce mezinárodního významu a věříme, že pomůžeme organizátorům z SKST ČSAD udržet vysokou úroveň pořádání,“ konstatovala hodonínská starostka Milana Grauová.

Radnice klubu pomohla na posledním zasedání zastupitelstva čtyřsettisícovou injekcí. „Město nám vyšlo maximálně vstříc, za což mu děkujeme,“ prohlásil Richard Brhel.

Hodonínský klub vychoval již několik českých reprezentantů, mimo jiné Ivetu Vacenovskou, Danu Hadačovou a Hanu Matelovou. A i na Czech Junior and Cadet Open by měl mít své zástupkyně. „V podstatě může hrát jen Katka Tomanovská. Možná taky Jana Novotná a teoreticky i Radana Vránová. Tedy pokud by mohla Česká republika nasadit do hlavní soutěže deset hráček,“ vysvětlil Brhel.

Zatím se v Česku uskutečnilo jen seniorské Protour, a to pouze jednou, v Praze. Jeden ze světových turnajů ITTF juniorů bude v republice poprvé. „Loni jsme pořádali Czech Cadet open a Mistrovství České republiky a zástupci svazu byli spokojení. Asi proto určili pořadatele, se kterými mají zkušenosti, a ví, že to nezkazí,“ podotkl Brhel.