Osmnáctiletý František Jordán vyhrál anketu Okresního sdružení ČSTV Hodonín a stal se Sportovcem roku 2008 okresu Hodonín. Druhá skončila karatistka Veronika Ištvánková, třetí stolní tenistka Alena Vachovcová.

„Jsem velmi spokojený. Toto ocenění je nejvýznamnějším úspěchem, kterého jsem dosáhl. Na sportovním poli se mně docela vedlo. V tomto roce se pokusím co nejlíp zajet český pohár ve slalomu a v září mě čeká v Liptovském Mikuláši mistrovství Evropy,“ řekl krátce po vyhlášení nejlepší sportovec uplynulého roku František Jordán.

Ten už se pomalu začíná připravovat na další sezonu. „Už měsíc chodíme poctivě na vodu a trénujeme,“ přiznal Jordán.

Loňská vítězka Veronika Ištvánková skončila letos druhá. „Loňský rok byl stejně úspěšný jako ten předloňský (smích). Každopádně jsem za to druhé místo určitě ráda. Je to určitě hezké ocenění za tréninkovou snahu,“ uvedla sympatická karatistka, které momentálně nejvíce času zabírá studium na vysoké škole. „Jelikož studuji, tak jsou pro mě tréninky náročnější,“ posteskla si Ištvánková.

A jaký má mistryně České republiky v katu plány? „Nejbližší je mistrovství republiky, a pokud vyhraji, tak pojedu na mistrovství Evropy seniorů, kde bych se chtěla dobře umístit,“ oznámila Ištvánková.

Mezi kolektivy dominovaly stolní tenistky ČSAD Hodonín, které na druhou pozici odsunuly házenkářky Veselí nad Moravou. „Jsem spokojená, jelikož jsem spíše matka a začínám být trenérkou (úsměv). Loni jsem měla zdravotní potíže a jsem ráda, že jsem se mohla ke sportu vrátit,“ sdělila Alena Vachovcová.

Ta věří, že by společně se Shi Dan a Hanou Matelovou obhájily loňské extraligové prvenství. „Určitě bychom chtěly ligu vyhrát. Základní část jsme zvládly, ale finále bude hodně těžké, jelikož Břeclav posílila Štrbíková,“ uvedla Vachovcová.

Interligovou házenkářku Gabrielu Zvoničovou druhé místo netrápilo. Proč si pro cenu přišla právě sympatická křídelnice? „Jelikož máme volno, tak jsem tady jako kapitán. Jinak jezdí většinou zraněné nebo těhotné,“ vysvětlila zkušená hráčka. I když má Interliga přestávku, tak hráčky Veselí žádné volno nemají. „Trenér Zerzáň odjel na turnaj do Chebu, ale tréninky máme naplánované a žádné volno není,“ vysvětlila Zvoničová.

Trenéry roku byli zvoleni Petr Damborský, Tomáš Janota a dvojice Antonín Slezák a Zdeněk Lípa. Cenu v kategorii talent roku si odnesli Jana Chlebíková, Richard Hála, Adam Kyjovský, Hana Matelová, Pavel Tlach, Petr Cahlík, Jakub Košutek, Tereza Korvasová, Kateřina Tomanovská a Tamara Konopová.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v restauraci Rozmarýn. Mezi pozvanými hosty nechyběl ani bývalý reprezentační brankář Pavel Srníček. „Přijel jsem na pozvání známého. Jižní Moravu mám rád stejně jako víno, které jsem se naučil pít v Itálii,“ dodal Srníček.

Autor: Libor Kopl