Rodačka z Ratíškovic Iveta Vacenovská se o něj však přetahuje ještě s Renátou Štrbíkovou a Danou Hadačovou. Na republikovém šampionátu v Hodoníně ho chce pouze pro sebe.

„Určitě se pokusím republiku vyhrát,“ hlásí odhodlaně Vacenovská. „Motivaci mám o to větší, když se hraje doma v Hodoníně. Budu se chtít ukázat.“

Pokud narazí na úřadující českou šampionku Renátu Štrbíkovou, dalo by se hovořit o předčasném finále. Právě tyto dvě by si to měly pravděpodobně rozdat o nejvyšší metu.

„S Blechou (přezdívka Štrbíkové – pozn. red) to bude asi nejvyrovnanější. Šance vidím padesát na padesát. Záležet bude na aktuální formě,“ míní mladá opora rakouského Linze a národního týmu.

Ovšem pozor. Kromě další horké kandidátky na zlato Hadačové Vacenovská varuje rovněž před Kateřinou Pěnkavovou. Právě s touto ambiciózní pingpongářkou vypadla loni ve čtvrtfinále.

„Teď s námi trénuje v Linzi. Myslím si, že udělala velký krok dopředu. Doufám, že nás na turnaji taky potrápí,“ říká bývala hráčka Hodonína.

Šance na úspěch dává rovněž Aleně Vachovcové, která zápolila s poraněným kolenem. „Je otázka, jestli nastoupí. Zatopit může každému,“ předvídá Vacenovská, která se v případě čtyřhřy postaví právě po bok zkušené matadorky Vachovcové.

Shrnuto, současná česká jednička chce z domácího klání zlato. Loňské vypadnutí mezi nejlepšími osmi ženami má však stále na paměti.

„Nepovedlo se mi to. Bylo to celkem kruté. Všechny holky se ale dobře známe. Jde trošku o jiné zápasy,“ uzavírá.