Druhý skončil v domácím prostředí hodonínský Nesyt, který v pěti zápasech nasbíral stejně jako Kyjov třináct bodů. Kvůli horšímu skóre ovšem byla Netopilova parta zase stříbrná. Třetí skončili mladíci z Ratíškovic.

Mezinárodního turnaje mladších přípravek v halovém fotbale se v neděli zúčastnilo šest týmů. Hodonínsko reprezentovali kromě domácího Nesytu také Kyjov a Ratíškovice. Barvy sousedního Slovenska hájila Lokomotiva Trnava. Do Hodonína přijela také Lednice a Líšeň.

Roli favoritů od začátku potvrzovali Nesyt s Kyjovem, kteří se sice rozešli smírně, ale v dalších zápasech si připisovali už jenom vítězství. Zatímco svěřenci kouče Netopila se střelecky trápili a body brali hlavně za těsné výhry, mladí Kyjovjané dokázali zužitkovat většinu šancí a hlavně proti Lednici a Trnavě si s chutí zastříleli.

Kyjov nezastavily Ratíškovice, které přišly v derby o bod v poslední minutě, ani Líšeň. Ta dlouho držela bezbrankovou remízu, ale nakonec musela soupeři pogratulovat k vítězství.

„Vyhráli jsme druhý turnaj. Radovali jsme se v Líšni a teď v Hodoníně. Pocity jsou zase super. S kluky i rodiči jsem spokojený,“ řekl trenér Kyjova Radomír Víšek. Bývalý hráč Opavy a Drnovic znovu nezapomněl ani na pořadatele. „Do Hodonína jezdíme moc rádi. Všechno je tam na vysoké úrovni. Hlavně atmosféra je vždy skvělá,“ řekl Víšek.

Spokojený byl i Pavel Vacula. Kouč Ratíškovic se se svými svěřenci zúčastnil podobného turnaje vůbec poprvé. „Byla to pro nás první kvalitní prověrka. Kluci v silné konkurenci obstáli. Všechny zápasy byly naprosto vyrovnané. V některých zápasech nám možná chybělo více štěstí. Jinak turnaj byl perfektní. Klukům to v dalším fotbalovém růstu určitě pomůže,“ pravil trenér Baníku.

Ten měl k dispozici pouze šest hráčů a jednoho brankáře. „Nikdo nemocný není. Prostě více hráčů nemáme. Tým by potřeboval doplnit o další čtyři hráče. Je to škoda. Kvalita tam je. Zkusíme udělat nějaký nábor,“ řekl Vacula.

Čtvrtá skončila v neděli Líšeň. Brněnský tým sice získal stejně jako Ratíškovice sedm bodů. Za celkem z Hodonínska ovšem za ostal v počtu vstřelených branek. „Poslední utkání nás sice připravilo o medaile, ale s turnajem jsme spokojení. Atmosféra byla výborná. Znovu opakuji, škoda, že jsme nedosáhli alespoň na třetí místo,“ řekl kouč Líšně Dušan Gruber.

Mírné zklamání tak zavládlo pouze v domácím táboře. Mladým hráčům Nesytu opět chyběl k prvnímu místu maličký krůček.

„Kluci předvedli po vánoční přestávce velmi dobré výkony a jsem rád, že navázali na týmové úspěchy z minulého roku. Všechny jsem po turnaji za jejich nasazení, bojovnost a hru v defenzivě pochválil. Na druhé straně jsem je ale také upozornil, že je stále co zlepšovat a to hlavně v koncovce a střelbě na branku,“ uvedl trenér Nesytu Ladislav Netopil.

Toho potěšily i výkony okresních rivalů. „S Kyjovem a Ratíškovicemi plánujeme další spolupráci,“ řekl Netopil.

Ten nezapomněl ani tradiční partnery. „Poděkování patří také rodičům hráčů FC Nesyt, rozhodčím Igoru Zímovi a Josefu Čápkovi a partnerům turnaje OFS Hodonín, 1. FC Slovácko, Vinařství Prygl Starý Poddvorov a Stavební firmě Milan Matěj z Rohatce,“ dodal Netopil.

Nesyt cup 2012

Výsledky: FC Nesyt Hodonín – Ratíškovice 1:0, Lednice – Kyjov 0:7, Lokomotiva Trnava – SK Líšeň 0:1, FC Nesyt Hodonín – Kyjov 0:0, Líšeň – Ratíškovice 0:0, Lednice – Trnava 0:3, Nesyt Hodonín – Líšeň 1:0, Trnava – Kyjov 0:6, Ratíškovice – Lednice 12:1, Nesyt Hodonín – Trnava 2:0, Líšeň – Lednice 11:1, Kyjov – Ratíškovice 2:1, Nesyt Hodonín – Lednice 3:0, Ratíškovice – Trnava 2:1, Kyjov – Líšeň 2:0.

Celkové pořadí: 1. FC Kyjov 1919 (4 1 0 – 17:1 – 13 bodů), 2. FC Nesyt Hodonín (4 1 0 – 7:0 – 13 bodů), 3. FK Baník Ratíškovice (2 1 2 – 15:5 – 7 bodů), 4. SK Líšeň (2 1 2 – 12:4 – 7 bodů), 5. Lokomotiva Trnava (1 0 4 – 4:11 – 3 body), 6. Moravan Lednice (0 0 5 – 2:36 – 0 bodů).

Nejlepší hráč: Sebastian Papež (Nesyt Hodonín)
Nejlepší brankář: Denis Slovák (Nesyt Hodonín)
Nejlepší střelec: Vít Hoda (SK Líšeň) – 9 gólů