Neuvěřitelný obrat předvedli hodonínští futsalisté Tanga B proti Blansku

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Páteční večer patřil v hodonínské hale TEZA druhému a třetímu nejlepšímu týmu ve futsalové mužské divizi E. V prvním novoročním zápase se představilo Tango B proti Blansku, které do Hodonína přijelo pouze se sedmi hráči. V kádru hostů se představil i Ondřej Paděra, který hraje velký fotbal za třetiligové naftaře z Hodonína. V pátečním duelu přispěl svému týmu dvěma góly. Dramatické utkání nakonec skončilo šťastněji pro domácí mužstvo, když v divokém klání přestřílelo Blansko 9:7.

7.1.2018

Hodonínští futsalisté Tanga B předvedli v pátek večer neuvěřitelný obrat. Blansku nakonec dali devět gólů.Foto: Deník / Bydžovská Lucie

„Pro nás jednoznačně neuvěřitelný zápas. Z 1:5 jsme díky power-play dokázali výsledek otočit na naši stranu. Kluci v utkání, hlavně v posledních třinácti minutách, nechali na palubovce všechno. Vložili do toho srdíčko,“ řekl trenér Tango B Marek Jánoš.

Hodoňané začali zápas velmi dobře, když skóre zápasu otevřel šikovnou střelou k levé tyči Janulík. Nicméně domácí po třech školáckých chybách rázem odcházeli do šaten s dvoubrankovým mankem 1:3. „O poločase nebylo moc velké hlučno. Spíše jsme si vyříkali chyby, které jsme udělali v první části a řekli jsme si nějaké pokyny do druhého poločasu,“ pokračoval Jánoš.

Po obrátce bylo pro Tango ještě hůře. Blansko své vedení dokázalo navýšit na rozdíl čtyř branek. Ač se mnohým zdálo, že zápas je rozhodnutý, domácí hráči se nevzdali a zkusili hru bez brankáře. Ta se jim postupně dařila. Nejdříve se prosadil Bidmon, který ještě v jednatřicáté minutě přidal na své konto druhý gól, a přiblížil svůj tým na dostřel dvou gólů.

Avšak během devíti minut poté díky trefám Krejčiříka a Janulíka byl stav utkání vyrovnaný 5:5. Poslední minuty zápasu byly jako na houpačce. Hosté stačili ještě v osmatřicáté minutě Hodonínu odskočit, ale neradovali se dlouho. Janulík totiž po třiceti vteřinách opět vyrovnal.

To už byl celek Blanska na kolenou. Minutu před koncem napínavého utkání proměnil Krejčiřík s naprostým přehledem penaltu, po které se dostalo Tango podruhé v klání do vedení. Přestřelce ale nebyl konec. Ještě v posledních vteřinách zápasu padli celkem tři góly. Na straně Tanga se prosadil opět Janulík, jenž do sítě hostů poslal čtyři přesné zásahy, a Kupčík, který zkusil střelecké štěstí přes celé hřiště. U hostů se dvě vteřiny před koncem prosadil hostující gólman, který stav utkání pouze kosmeticky upravil na 9:7 pro Tango B.

FC Tango Hodonín B – PRO-STATIC Blansko 9:7 (1:3).
Branky: 9., 36., 38., 40. Tomáš Janulík, 29. a 31. Michal Bidmon, 33. a 39. Krejčiřík, 40. Kupčík – 9. a 38. David Bednář, 16. a 27. Paděra, 19. Ondřej Španěl, 27. Michal Daněk, 40. Karel Machač.
Žlutá karta: Sedlák (Blansko).
Rozhodčí: Libor Rohrer, Jiří Vašíček (Zdeněk Hulcký). Diváci: 80.
Sestava Tanga B: Aleš Parobek – Filip Vanda, Ondřej Krejčiřík, Pavel Kotásek, Michal Bidmon, David Beneš, Jakub Gremmel, Lubomír Kupčík, Tomáš Janulík.

Autor: Lucie Bydžovská

7.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Rekonstrukce bitvy z druhé světové války. Ilustrační foto.

V závějích budou bránit Prusko. V Mikulčicích také okoštují pálenky a zelí

Carp show v Břeclavi.

Přednášky či výstava. Mezi kapraře zavítá i modelka Bučková

Vinařství roku je z Němčiček. Stávek kombinuje tradici s nápaditostí

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Růžová vína nemusí být jen mladá a lehká, mohou zrát a nabídnout mnohem víc. Takový pohled předává svým zákazníkům vinař Jan Stávek z Němčiček na Břeclavsku. Za svůj přístup v oboru se ve čtvrtek jeho firma stala Vinařstvím roku 2017. Vyhlášení výsledků se konalo v Brně. Doposud posledním vítězem bylo Zámecké vinařství Bzenec z Hodonínska.