Jeden pohár už New Stars vlastní. V sezoně 2011–2012 skončil tým z Hodonína překvapivě třetí. Na podobný úspěch čekali Kučí a spol. tři roky. V ročníku, který se vyznačoval nesmírnou vyrovnaností a malým počtem týmů, si udrželi slušnou výkonnost. Základní část sice nevyhráli, ale v play-off zvládli oba důležité zápasy a nakonec dokráčeli až na vrchol.

„Euforie byla veliká, protože jsme si Duklu stejně jak ona nás do finále přáli," uvedl předseda New Stars Pavel Fajgara. „Pro hráče i diváky to byl suprový zápas. Bylo to velké hodonínské derby. Jsme rádi, že nakonec slavíme my," přidal spokojeně.

Pro oba týmy bylo finále svátkem. Nervozita byla na hráčích patrná. Hlavně v úvodu utkání nikdo nechtěl udělat chybu a nic pokazit. Diváci netrpělivě vyhlíželi šance i branky. Slušně zaplněná hodonínská hala se poprvé dočkala ve 13. minutě. Netík nasměroval svoji přihrávku na volného Vavříka, který přesnou přízemní ranou k pravé tyči Kůřilovy branky otevřel skóre.

New Stars se ani za stavu 1:0 nikam nehnali. Dukla naopak přidala a měla mírně navrch. Šancí na vyrovnání ovšem mnoho neměla. Nejblíže gól byl v prvním poločase Vanda. Nejlepší hráč Dukly v sezoně mířil ovšem vedle.

Borci v červených dresech dál trpělivě čekali na chybu protivníka. Nedůslednost v defenzivě soupeře potrestal Netík, který v samém závěru úvodní části zvýšil za pomoci nešťastné Kotáskovy teče na 2:0. „První poločas nebyl z naší strany dobrý," přiznal kapitán Dukly Radek Ščevík. „Ze začátku byl zápas hodně nervózní, nikdo nechtěl udělat chybu. Po vedoucí brance jsme se však zklidnili. I tak to byl boj o první místo až do konce," přitakal Fajgara.

Duklu vrátil do hry Michal Bidmon. Nejmladší hráč poraženého finalisty ve 26. minutě snížil. „Po přestávce jsme se zvedli, brzy snížili, ale na vyrovnání ani přes několik vyložených šancí nedosáhli," pravil Ščevík.

New Stars nehráli po přestávce dobře. Pod tlak se dostali hlavně kvůli zbytečným faulům. Od 45. minuty byl každý nedovolený zákrok červených potrestán desetimetrovým kopem. „Bylo to z naší strany zbrklé, fauly byly zbytečné. Pak jsme museli hrát více opatrně. Kluci se báli chodit do soubojů a raději bránili a hlídali náskok," řekl Fajgara. „S pěti fauly se blbě hraje. Navíc třeba Peťa Bidmon umí spadnout a taky se o to snaží," přidal.

Favorit si však dlouho dával pozor. Až Krejčiřík nešetrně zajel do gólmana Kůřila a rozhodčí Bušek s Galářem nařídili penaltu. Mazák Ščevík ovšem nabídnout příležitostí pohrdl a brankáře Jankoviče, který se do branky Dukly postavil teprve podruhé, tvrdou ranou nepřekonal.

V té době už ale New Stars vedli o dvě branky. Střelu Vrby zblízka dorazil do sítě Krejčiřík. Dukla už na zvrat neměla. „Zklamání je velké. Chtěli jsme vyhrát, bohužel se nám to nepodařilo," posteskl si Ščevík.

Podle opory Dukly rozhodla letošní finále hlavně efektivita. „Doplatili jsme na neproměňování šancí. To, co nás zdobilo v minulých zápasech, kdy jsem góly dávali rychle za sebou, nám dneska nešlo," mrzelo Ščevíka. „New Stars ale vyhráli zaslouženě," dodal.

Oba týmy si po utkání pochvalovaly především nadprůměrnou návštěvu. Finále zhlédly téměř tři stovky diváků. „Diváci byli výborní. Jsme rádi, že jich přišlo tolik. Snad se jim zápas líbil," prohlásil Ščevík.

Někteří aktéři finálový duel rozebírali ještě na Plese sportovců, kam se po posledním letošním utkáním vydali. Většina vítězného týmu ovšem slavila v restauraci Hodonínský vojáček. „Bude to asi bouřlivější," správně předpokládal Fajgara.

Kdo tam ale nebyl, zřejmě nemusí smutnit. „Asi si to příští víkend zopakujeme," smál se předseda New Stars. Historické stříbro zapije i Dukla.

New Stars Hodonín – FK Dukla Hodonín 3:1 (2:0)

Branky: 13. Lukáš Vavřík, 25. Tomáš Netík, 42. Ondřej Krejčiřík – 26. Michal Bidmon. Rozhodčí: Bušek, Galář. Diváci: 300.

New Stars: Jankovič – Kučí, Fajgara, Vavřík, Novotný, Vrba, Krejčiřík, Netík, Jakubíček, Kolařík.

Dukla: O. Kůřil – Ščevík, P. Bidmon, M. Bidmon, Vanda, Cupal, Brablc, Kotásek, Baťa, Bartyzal, Frolec.

Konečné pořadí: 1. New Stars Hodonín, 2. FK Dukla Hodonín, 3. Knights Veselí nad Moravou, 4. Oranjes Dubňany, 5. Kvasaco Vacenovice, 6. Magic Krystals Hodonín.

Nejlepší střelec: Lukáš Vrba (New Stars) – 29 branek.