Sraz a registrace účastníků je v kongresovém sále lázeňského domu Eva. „Potrvá do desíti hodin, po té bude následovat rozcvička a v 10.30 všichni hromadně vyrazí na procházku okolím Hodonína," informoval předseda Českého klubu Nordic Walking Radovan Douša.

V přestávkách si mohou účastníci akce prohlédnout nabídku partnerů akce, prodiskutovat s instruktory správný styl nordic walkingu nebo si prohlédnout areál lázní. Zástupci domácího klubu Nordic walking Hodonín pod vedením zkušeného instruktora Miroslava Levka pro zájemce připravili dvě trasy v délkách pět a osm kilometrů.

Součástí akce je bohatá tombola. „Hlavní cenu věnovaly Lázně Hodonín. Je to víkendový pobyt na tři dny a dvě noci," hlásil Douša.

Projekt Nordic walking Tour vznikl v roce 2009 ze spolupráce vyznavačů outdoorových sportů a instruktorů nordic walking. Je zaměřený zejména na podporu aktivního životního stylu a zdravého pohybu v přírodě. Hlavní, částí je samotná každoroční tour, která byla zahájena na jaře roku 2010.

První zastavení bylo v Plzni. Ze západu Čech se akce přesunula do celé České republiky. Nordic walking Tour 2013 je již čtvrtým ročníkem a čítá celkem čtrnáct zastavení. „Nordic Walking je přirozená forma pohybu. Jde o chůzi se speciálními hůlkami, při níž se zapojí do aktivní činnosti až devadesát procent svalů. Tento příjemný druh pohybu může vykonávat jak výkonnostní sportovec, tak i začátečník, vlastně lidé všech věkových kategorií. Je vhodný ke snižování nadváhy, udržování a zlepšování kondice, držení těla, pomáhá řešit problémy s bolestmi zad a samozřejmě k relaxaci a pro zábavu," říká Douša.

Ten potvrdil, že k provozování Nordic Walkingu nepotřebují muži a ženy žádné mimořádné a finančně nákladné pomůcky. „Stačí pouze speciální hole, které si u nás lidé mohou zapůjčit, sportovní obuv, jakýkoli terén a jakékoli roční období. Pak už jen s chutí vyrazit do přírody," dodal Douša.