„Kvalitně předvedeným výkonem a radostí z tance nechali za sebou téměř celé startovní pole čítající osmatřicet párů. Nestačili těsně, o tři body, pouze na jasné favority Michala Bureše s Barborou Píchalovou,“ uvedl předseda Tanečního klubu Classic při Středisku volného času Hodonín Stanislav Chovančík.

Podle něj si mladý pár stříbro zasloužil. „Od počátku loňského roku získával jedno vítězství za druhým a sezonu doslova proletěl až k nominaci na letošní mistrák. Konec roku ukončil na čtvrtém místě jak v Taneční lize, tak v nominaci na mistrovství republiky,“ připomněl šéf klubu s tím, že je pro Bureše s Píchalovou důležité vydržet a nepolevit, neboť konkurence je kvalitní a velká.

Hodonínský oddíl mezi dospělými reprezentovali trenéři mladých vicemistrů – Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou. „Ti se probojovali v konkurenci šedesáti párů mezi top čtyřiadvacet, kde nakonec skončili třiadvacátí,“ upřesnil Chovančík. Ten byl spokojený i s tímto výsledkem. „A to asi více než oni samotní. Dali jsme si letos za cíl probojovat se do dvacítky čtverky, a to se povedlo,“ dodal Chovančík.