„Náročný program byl zaměřený zejména na zvýšení fyzické kondice, zlepšení pohyblivosti a zvětšení obejmu a rozsahu pohybu. Tři dny daly všem tanečníkům řádně zabrat,“ uvedl předseda TK Classic při SVČ Hodonín Stanislav Chovančík. Součástí přípravy byly i individuální lekce a večerní practise a strečink.

Mladé hodonínské páry strávily na parketu nebo palubovce téměř celý den. „Trénovalo se od devíti do dvaadvaceti hodin,“ řekl Chovančík.

Podle něj je tvrdý dril před začátkem nové sezony je pro výkonnostní páry nutností. „Konkurence je veliká a každý za soupeřů se bude chtít na naše juniorské páry vytáhnout. Nelze tedy spát na loňských vavřínech a úspěších. Je nutné být neustále o kousek vpřed,“ pronesl Chovančík.

První akcí, které se mladí hodonínští tanečníci v letošním roce zúčastní, bude mistrovství České republiky v latinskoame­rických tancích. Národní šampionát se poslední lednový víkend uskuteční v Ostravě.

Hodonín budou na severu Moravy reprezentovat úřadující vicemistři České republiky v kategorii junior I. Nikolas Novák a Klára Adamová. Talentovaný pár tam poprvé vyzkouší svoji výkonnost mezi juniory II. „Nikolas s Klárou mají velkou šanci na úspěch. Asi to ještě na medailové umístnění stačit nebude, ale účast ve finálové šestici není nereálným cílem,“ míní Chovančík.

Novák s Adamovou si museli ze soustředění odskočit do Prahy, kde převzali cenu za vítězství v Ranglistu České republiky junior I. a za celkové třetí místo v Taneční lize pro rok 2011.

Součástí akce byl také kongres ČSTS, na kterém se taneční páry dozvěděly od renomovaných trenérů další důležité informace k přípravě na soutěže. I hned po návratu z Prahy se však úspěšná dvojice připojila ke kamarádům a na parketu pilovala své taneční sestavy a pokračovala v práci na celkovém zlepšení tanečního projevu.