„Výsledek nás těší. Nicolas s Klárou dokázali splnit cíl, který si před národním šampionátem se svými trenéry stanovili, a probojovali se mezi finálovou šestici. Umístění těsně pod stupni vítězů je takovým malým bonusem navíc. Od třetího medailového místa je dělil jen malinkatý krůček. Ale takový je sport,“ pronesl předseda TK Classic při SVČ Hodonín Stanislav Chovančík.

Novák s Adamovou předvedli na mistrovství republiky nadstandardní výkon, který je vynesl až do šestičlenného finále. „Přechod z nižší věkové kategorie do vyšší je vždy náročný. Navíc prosadit se v prvním roce působení, a to hned na začátku sezony, do úplné špičky, není nijak jednoduché. Nikolasi s Klárou se to podařilo. S výsledkem jsme nadmíru spokojeni,“ řekl Chovančík. „Oba závodníci během krátké zimní přestávky vyrostli nejen po stránce sportovní, ale také osobnostní. Pracují opravdu jako pár, což je v tomto druhu sportu jednou z nutných podmínek. Věříme, že během roku dosáhnou ještě na vyšší posty. Potenciál na to rozhodně mají,“ dodal Chovančík.

Národní šampionát všech věkových kategorií se uskutečnil v Ostravě. Zimním stadion v Porubě se na jeden den proměnil ve velkou taneční scénu. Místo hokejistů nebo krasobruslařek se o mistrovské tituly porvali tanečníci z celé České republiky.

V kategorii mládeže získal titul mistra České republiky odchovanec TK Classic Martin Prágr s partnerkou startující za TK Marendi Ostrava.

Další hodonínští závodníci se představili i na soutěži Duty Fruty v Brně. V kategorii junior I. D latina si nejlépe vedly obě startují dvojice TK Classic. Štěpán Topenčík s Vendulkou Hrnčiríkovou skončili v konkurenci devíti párů druzí, Filip Schwoiser si s Klárou Megovou odvezli z Brna zlato.

„Systém soutěží ČSTS navíc umožňuje mladým párům startovat i o jednu věkovou kategorii. výše. Toho některé páry využívají k získávání dalších zkušeností a porovnání formy se staršími a zkušenějšími dvojicemi,“ upozornil Chovančík.

Oba hodonínské páry si své umístění zopakovaly i ve vyšší kategorii. Schwoiser s Megovou obsadili v kategorii junior I. D standard 7.místo, Topenčík s Hrnčiríkovou skončili devátí.

V kategorii junior II. standard byli Schwoiser s Megovou jedenáctí, Topenčík s Hrnčiríkovou si vedli lépe a brali třetí příčku. Velmi úspěšný start hodonínského klubu do letošní sezony doplnili šestým místem Rudolf Jelínek s Agátou Hrnčiríkovou. Hodonínský pár závodil v kategorii dospělých latina. „Jednalo se o jejich první společný start po půlročním tréninku. O to má jejich výsledek daleko vyšší hodnotu,“ dodal Chovančík.