V sobotu jste nezvládly důležitý zápas s Porubou. Ta vás nakonec o gól porazila. Jak byste zápas zhodnotila?
Zápas byl velmi bojovný a energický. Rozhodovaly drobnosti na obou stranách a ve finále pak jen jediná branka. V prvním poločase jsme se začaly z ničeho nic zbytečně trápit střelecky. Hádám, že víc než deset minut se nám nepodařilo vstřelit branku, když nám Ostrava téměř zazdila obranu a hostující brankářka bránu. Přiznám se, že jsem se během zápasu cítila jako na houpačce – chvíli dotahovaly Ostravačky, chvíli my. Bylo to opravdu napínavé a vyrovnané utkání až do samého konce. Myslím, že pro diváky to byla docela atraktivní podívaná. Škoda jen, že jsme je ve finále nepotěšily ziskem bodů.

V čem si myslíte, že byla hlavní příčina prohry?
Myslím, že jsme neproměnily několik tutovek v kombinaci s nepřesnými střelami z dálky, technickými chybami a ne úplně dobrou spoluprací spojek s křídly.

První i druhý poločas jste prohrály o branku. Přitom jste vždy na začátcích vedly…
Ano, vždy na začátku poločasu jsme si vybudovaly nějaký určitý náskok, který jsme následně velice rychle ztratily neproměněním šancí, čímž se Ostrava dostala několikrát do rychlých brejků.

Jak jste vnímaly soupeře? Měly jste z Poruby respekt?
Pokud chce Poruba postoupit do play-off, nezbývalo jí nic jiného, než si odvézt oba dva body. Dalo se tušit, že do toho s tím půjde. Respekt není asi to správné slovo. Věděly jsme, že Ostrava má velice dobrou a tvrdou obranu a na trénincích jsme se tomu proto i věnovaly.

V čem byla nakonec lepší?
Nemůžu říct, že by byla lepší. Skončilo to o gól. To svědčí o tom, že síly byly vyrovnané, na můj vkus a za daných okolností by zápasu slušela remíza.

Za stavu 21:22 šla házet sedmičku Eva Veselková, která ji ale neproměnila. Myslíte si, že to byl kámen úrazu?
V žádném případě. Měly jsme devětapadesát minut na to, abychom nemusely na tuto sedmičku spoléhat.

Jste stále ve hře, nic není ztraceno. Musíte však zvládnout další dvě utkání. V tom příštím cestujete do Prešova. S čím půjdete do zápasu?
Ztraceno opravdu není nic. Výhra nad Porubou by nám sice zajistila lehčí žití a jistou účast v play-off, nicméně nyní jsou počty dost složité. Musíme vyhrát jak v Prešově tak i doma s Hodonínem. Malou výhodou je, že hrajeme v Prešově až v neděli, takže budeme vědět výsledek sobotního ostravského zápasu s Východňárkami. Samozřejmě budeme chtít v každém případě i tak bodovat, abychom do play-off šly díky lepšímu vzájemnému zápasu (jak s Ostravou, tak s Olomoucí) klidně i ze třetí příčky mezi českými týmy.