Fotbalista Hovoran byl společně s Tomášem Reškou a Jiřím Valáškem ústřední postavou sobotního duelu. Ofenzivní trio zaznamenalo všech sedm branek Kapacit. „Když mají Jirka Valášek s Tomášem Reškou den, tak je to paráda," usmíval se spokojený lídr vítězného mužstva a hlavní organizátor letošní JM sport ligy Miroslav Čada.

Tradiční účastník kyjovské halové soutěže přitom vstupoval do zápasu s respektem, neboť Kuci vopálený před týdnem zdolali Zweigeltrebe a Kapacitám navíc scházeli tradiční opory Kasala, Zůbek, Zeman, Mlýnek a Bartoň. „Vzhledem k tomu, že nám scházelo tolik hráčů, je výsledek krásný," uvedl Čada.

Souboj dvou aspirantů na celkové prvenství se vyvíjel nečekaně jednoznačně. Kapacity poprvé udeřily ve 3. minutě. Po rohu Riedla poslal míč nekompromisně do šibenice nepokrytý Reška, který parádní ranou překonal Vincu.

Druhý gól přidal Novotný. Nečekaná posila Kapacit na premiérovou trefu v novém týmu čekala necelých jedenáct minut. Třetí úder zasadil soupeři Jiří Valášek.

Kuci vopálený nehráli dobře, přesto utkání na konci první půle alespoň na chvíli zdramatizovali. Šanci na zvrat oživil po přihrávce Klimeše dorážející Vašíček.

Loňský finalista po vstřelené brance ožil, další šance na snížení ale neproměnil. A tak přišel na druhé straně trest. Výtečný Valášek další přesnou ranou upravil na poločasových 4:1.

Borcům v černých trikách nepomohla ani krátká přestávka. Kapacity i po změně stran výborně bránily a vyrážely do rychlých brejků. K neudržení byl hlavně Reška. Útočník divizního Bzence ve 36. minutě zvýšil na 5:1. „V prvním poločase jsme byli jasně lepší, po přestávce jsme dali pátý gól a potom už to bylo v pohodě," řekl Čada.

Ten si pochvaloval především přístup a disciplinovaný výkon mužstva. „K utkání jsme na rozdíl od minulého týdne přistoupili zodpovědně. Hráli jsme perfektně odzadu a stříleli branky z brejků. Kuci nás sice místy zlobili, ale celkově jsme měli zápas pod kontrolou," prohlásil Čada.

Radek Kundrata sice po narážečce se Zýbalem snížil na 5:2, ale to bylo ze strany Kuků vopálených vše. Ve 49. minutě završil Reška hattrick a triumf Kapacit v závěru stvrdil novic Novotný.

Poražení se za nepříznivého stavu rozptylovali diskuzemi a hádkami, lepší výsledek však mohli uhrát. Rány Kundraty a Kučery ale zastavilo břevno Kopeckého svatyně, další příležitosti zneškodnil zkušený gólman. „Podobný výsledek jsme před zápasem samozřejmě nečekali, ale po tom, co jsme předvedli na hřišti, je porážka zcela spravedlivá. Sice jsme nedali nějaké šance, ale hráli jsme fakt špatně," uznal Radek Kundrata, nejlepší hráč poražených.

Podle milotického záložníka Kuci vopálený ztratili duel už v prvním poločase. „Kdo se dostane do vedení, má velkou výhodu. I Kapacity branky nakoply. My jsme se sice mohli vrátit do utkání, ale v koncovce jsme nebyli přesní, což nakonec rozhodlo," řekl Kundrata.

Zatímco loňský finalista má po čtyřech kolech pouze šest bodů, Kapacity zatím neklopýtly. „Měli jsme dva slabší soupeře a dva týmy z lepší čtyřky, takže vstup je výborný. S dvanácti body jsme nadmíru spokojení," dodal Čada.

JM sport liga 2016/2017

Výsledky 4. kola: Kuci vopálený – Kapacity 2:7 (1:4), Petr Vašíček, Radek Kundrata – Tomáš Reška 3, Jan Novotný 2, Jiří Valášek 2. Rozhodčí: Čápek. Diváci: 80.