I přes zdravotní potíže toho závodnice hodonínského atletického klubu dokázalo v roce 2011 hodně. Škabrahová skončila na národním šampionátu v běhu na čtyři sta metrů pátá, na mítinku EAA v Dubnici nad Váhom obsadila na dvojnásobné trati desáté místo. Rodačka z Hroznové Lhoty si navíc drží první místo v tabulkách ČR v běhu na tisíc metrů.

Ani skvělé výsledky jí ovšem na první místo v oblíbené anketě nestačily. Sympatická dívka ovšem brala druhé místo s nadhledem. „Vyhraji někdy příště,“ smála se. „Ale to tam radši nepiště,“ bránila se.

Škabrahová brala i druhé místo. „Ocenění si určitě vážím, protože poslední sezonu jsem nemohla absolvovat podle svých představ. Limitovalo mě zranění. Kvůli zdravotním problémů jsem sezonu rozjela až v polovině srpna. Kvůli tomu jsem vynechala i několik kvalitních závodů,“ řekla Škabrahová.

Nebýt tradičních problémů mohla jednadvacetiletá závodnice pomýšlet lepší výkony a vyšší příčky. „Kdybych nebyla nemocná, určitě to mohlo být lepší. Chtěla jsem se dostat na mistrovství Evropy do dvaadvaceti let, což bylo reálné. Zdraví je ale přednější,“ pronesla.

Škabrahová je stejně jako ostatní hodonínští závodníci limitovaná hlavně v zimě. Členové AK Hodonín se nemají před třeskutými mrazy kde schovat. V obyčejné tělocvičně toho běžkyně příliš nenatrénuje. Atletická hala na Slovácku prostě setsakramentsky chybí. „Na Moravě to není ideální. V Česku jsou haly pouze v Praze a Jablonci. To je málo. My jezdíme na závody do Bratislavy a Vídně, což je časově i finančně náročné,“ uvedla Škabrahová. „Navíc tam nemůžeme trénovat. Musíme si vystačit s podmínkami, které máme doma. Doufám, že se to v Hodoníně jednou zlepší. Pořád věřím tomu, že tady hala brzy vyroste a budeme se moci připravovat stejně kvalitně jako závodníci v Čechách,“ přeje si známá běžkyně.

Škabrahová stále sní o Olympijských hrách. „Ta letošní ale v plánu nebyla,“ usmívala se štíhlá brunetka. Svěřenkyni kouče Slezáka letos čeká na osmistovce obhajoba českého titulu do dvaadvaceti let a účast na národním šampionátu dospělých.

Na slavnostním vyhlášení, které ve středu uskutečnilo ve Veselí nad Moravou, ovšem na závody ještě nemyslela. „Byla to povedená akce. Super večer. Organizátoři to zvládl, měli to perfektně připravené,“ chválil pořadatelé Škabrahová. „Všichni ocenění sportovci si takovou akci zaslouží, protože za těmi úspěchy je kus velké práce a velkého odříkání,“ dodala.