Bodovou explozi prožívá v úvodu sezony florbalista Vladimír Jordán hrající za Sokol Hodonín.V úvodních čtyřech zápasech okresní orelské soutěže posbíral patnáct bodů, z toho deset gólů. „Obrovskou zásluhu na tom mají spoluhráči. Na hřišti si rozumíme, takže je jednodušší se individuálně prosadit. Moc jim za to děkuji. Důležité je abychom vyhrávali jako tým. To je moje priorita,“ říká Jordán.

I díky jeho produktivnímu příspěvku je Hodonín v čele ligy, když dosud zná jen vítězství. Pohlednou hru nabídlo zejména dosud poslední střetnutí Sokolů s energickými Black Bears Veselí nad Moravou. Hodonínští v něm nakonec zvítězili 6:3. „Veselí má spoustu šikovných kluků. Nezbývalo nám nic jiného, než hrát chytře a soupeře nepouštět k střeleckým příležitostem. Klíčová byla soustředěnost v obraně. Zvolená taktika se následně ukázala jako správná,“ pochvaluje si Jordán.

Ve srovnání s minulými léty se Hodonínští mohou opřít o širší kádr, což se jim hodí především ve fyzicky náročných duelech se silnými soupeři. Kromě Veselanů k nim patří také Dolní Bojanovice. Kombinačně hrající celek má stejně jako v minulých sezonách nejvyšší cíle: chce na jarní nadregionální finále, na než zamíří top celek jižanské okresní soutěže. Útočník Filip Pazderka připomíná, že předloni se Dolnobojanovickým podařilo finále vyhrát. „Jelikož tým zůstal ve stejném složení, máme letos jen ty nejvyšší ambice,“ říká Pazderka.

Hlavním sokem je v jeho očích právě hodonínský Sokol. „Před sezonou jsem věřil, že se o postup popere i Veselí nad Moravou, jenže už prohrálo jak s námi, tak i s Hodonínem,“ uvedl.

Zatímco trojice zmíněných celků těží s početných soupisek, opačné starosti mají například Milotice. Jejich útočník Marek Bábíček Slovácku navíc vypráví, že úroveň soutěže každoročně stoupá. „Hlavně týmy z popředí tabulky hrají dobrý florbal, ostatní jim to ale určitě neusnadňují,“ tvrdí.