Skóre dvacátého kola otevřely na obou stranách hráčky na pivotu. Poté se však hosté na Veselí dotáhli, ale v patnácté minutě si museli vzít time-out, neboť celek Slavie prohrával 5:8. Ze začátku tento oddechový čas pomohl spíše panenkám, které vedly 10:6, ovšem po nedůrazu v útoku se Slavistky po gólu Chlupové dotáhly na stav 10:10. Nicméně hostující házenkářky se tři minuty před koncem první části dostaly do vedení. To ale domácí hráčky nechtěly připustit a po perfektním zákroku Lekešové z protiútoku vyrovnala Veselková.

„V utkání bylo na obou stranách několik neproměněných šancí. Každopádně duel byl bojovný až do konce a jsem velmi rád, že se nám z poslední devítky podařilo dát gól. Je to rarita,“ řekl trenér Veselí Ľuboš Hudák.

Po obrátce si otevřela soukromou střelnici Eva Veselková, která dvakrát po sobě vrátila svůj tým ze sedmičky zpět do hry, aby ve čtyřiapadesáté minutě vsítila do brány Kudláčkové vedoucí branku. Nervy drásající duel však pokračoval až do závěrečných vteřin zápasu. V poslední minutě hry srovnala na 21:21 Kvášová.

V ten moment nastala známá situace, kdo dá gól, vyhrál. V posledních dvaačtyřiceti vteřinách rozvlnila sít Veselí Chlupová. Radost Slavie však netrvala dlouho. Šustková po vypršení časomíry neuvěřitelným způsobem proměnila devítku, která toto dramatické utkání ukončila remízou 22:22.

SHK Veselí - Slavia Praha 22:22 (12:12)Sestava a branky Veselí:Lekešová, Hřebejková – Olšovská 3, Zemčíková, Novotná 4, Lukšíková, Vinklárková, Šustková 6, Valovičová, K. Klimešová, A. Klimešová, Divílková, Kutálková 1, Veselková 6.Diváci: 320.Rozhodčí: Bubeníček, Petruška (Füleová).